Dobieramy wzór perfekcyjnego domu – czym należy cię kierować robiąc ogromny krok w przyszłość.

Gotowe zarysy domów da się znaleźć w skorowidzach , propozycjach różnych firm czy biurach projektowych w całej Polsce. Jest ich bardzo dużo, tak jak i myśli projektantów tworzących te dzieła sztuki. Poniżej wyłożymy czym sie kierować wybierając szkic domu.

kliknij tutaj

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
Jak rozpoznać czy projekt jest dobry, czy nas nie rozczaruje, czy pasuje do naszej rodziny?Przede wszystkim należy pamiętać, iż np. gotowe projekty domów parterowych z garażem , bądź tych poziomowych są dużo tańsze niż te, zamawiane indywidualnie według naszych wymysłów. Najistotniejsze to określić się, na jak duży dom Cię stać. Miara powierzchni, to jedna z najważniejszych informacji jakie wypada podać wybierając np. projekty domów parterowych z garażem. Kiedy już wybierzesz wielkość trzeba zastanowić się czy lokal mieszkalny będzie stosowny dla posiadanej działki. Lokal mieszkalny nie powinien zająć zbyt dużo przestrzeni na działce, dlatego przy wyborze powierzchni warto zorientować się ile miejsca zostanie na ogród, czy inne istotne rzeczy. Aby dom zawsze był pożyteczny trzeba ocenić lub układ pomieszczeń jest funkcjonalny tzn. czy w mieszkaniu istnieje segmentacja na strefę nocną oraz dzienną.

Szalenie zajmującym zdał Ci się ten post i opisane w nim wiadomości? To świetnie! Kliknij w podany link i przeloguj się na nowy adres tej witryny.

Strefa codzienna to pokój dzienny, kuchnia jak również jadalnia, które z reguły w domu są złączone i są przestrzenią wspólnego spędzania czasu z przyjaciółmi. Przeciwnie zaś strefa nocna to sypialnie, które muszą być usamodzielnione od siebie, aby zapewnić prywatność każdemu lokatorowi. Istotne jest, by kuchnia była w poprawnym miejscu tzn. blisko wejścia do domu, tak, aby prosto z holu znaleźć się w jadalni – to w rzeczywistości komfortowe rozwiązanie. W schemacie domu należałoby też zabrać pod uwagę fakt, czy pomieszczenia są ustawne. Do tego celu można poprosić o wzorcową aranżację wnętrza, by zobaczyć czy aby pomieścimy w nim wszystkie kupione meble. Ustawne pomieszczenia dają możliwość ich urządzenia i wyposażenia. Przy takiej ogromnej inwestycji jaką jest budowa domu nie można zapomnieć o pomieszczeniu gospodarczym, bądź spiżarni. Są one niezwykle potrzebne w mieszkaniu do przechowywania przeróżnych rzeczy – tych potrzebnych i tych mniej przydatnych.

Aby dom był wieczystą inwestycją, szkic powinien być skłonny na zmiany, jakie mogą być potrzebne w przyszłości tzn. łączne zamieszkanie z dziadkami, lub wprowadzenie się pociech z nową rodziną.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,