ścianki działowe, deski na podłogę – zobacz ofertę

Ścianka działowa to rodzaj ściany wewnętrznej domu. Oddziela ona pokoje, nie stanowi jednak elementu konstrukcyjnego i nie posiada własności nośnych. Ściana taka powinna spełniać przepisowe wymagania dotyczące dźwiękoszczelności i odporności ogniowej. Usunięcie ściany działowej nie narusza konstrukcji domu.

Ściany działowe realizowane są najczęściej z cegły lub pustaków ściennych szczelinowych i posiadają wykończenie w formie tynku wewnętrznego (kliknij tutaj). Aplikuje się także systemy budowlane, w zestaw jakich wchodzą płyty gipsowo-kartonowe mocowane do szkieletu drewnianego rolety zewnętrzne ze stali. Uszczelnieniem dźwiękowym takich układów jest zazwyczaj wełna mineralna.

podłoga

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com

Po zwieńczeniu wszelkich prac budowlanych wolno zainicjować montaż podłóg. Prawidłowy montaż podłogi z drewna to początkowy krok do jej wieloletniego użytkowania. Nawet jeśli składanie zlecamy specjalistom, należałoby dopilnować kilku odcinków komponowania podłogi, żeby w przyszłości radować się w pełni mocną podłogą.

Składanie podłogi z desek należy zacząć od sprawdzenia dostarczonych paczek, czy nie uległy uszkodzeniu w trakcie transportu. Nie rozpakowujmy paczek z deskami przed składaniem gdyż zdołają wchłonąć wilgotność i odkształcić się. Wtedy takie deski podłogowe nie nadają się do złożenia. Paczki składujmy zawsze w pozycji leżącej, bo w innym przypadku może to uczynić deformację desek. Powinno się pamiętać, że każdy gatunek drewna, pod działaniem światła słonecznego przekształca odcień. Drzewa egzotyczne w kolorystyce pomarańczowej i ciemnoczerwonej najczęściej ciemnieją i przejmują głębi koloru. Podłogi jasne osiągają słomkowy kolor. Przemiana kolorystyki dotyczy wszelkiego gatunku drewna i jest to przebieg w całości oczywisty.

Warto o tym wiedzieć, ponieważ w sklepie zazwyczaj zauważamy jedynie mały detal podłogi, która jest na wystawie już jakiś czas i tym samym kolor dojrzał. Podłoga niedawno montowana będzie zazwyczaj w jaśniejszym kolorze.

Deski podłogowe muszą być składane w odpowiedniej temperaturze, a po zamontowaniu trzeba pamiętać, żeby nie przykrywać jej folią, jaka ogranicza przenikanie wilgoci, co może przyczynić się do odkształceń desek.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , , ,