Jakie są niebezpieczeństwa dla lokalnej społeczności powiązane z kopalniami

Oglądając przeróżnego typu programy informacyjne, nierzadko trafiamy na szokujące informacje wiążące się z wysiedleniem mieszkańców ze względu na budowę nowego biurowca. Przejęciem nieruchomości przez żądne pieniędzy, nieuczciwe firmy albo też odkrywkowe kopalnie, jakie stanowią zagrożenie dla pobliskiej społeczności. W jaki sposób uporać się z tego typu problemami?

Maszyna górnicza

Autor: Marcel Oosterwijk
Źródło: http://www.flickr.com

Niestety nie jest to tak proste, jak można sądzić.

Kiedy uznasz, że użyteczne byłyby uzupełniające informacje na opisywany temat, to kliknij ten link oraz zobacz także inne wiadomości.

Osoby rozpoczynające tego typu działania dysponują przeważnie wystarczającymi pieniędzmi, przez co mogą sobie pozwolić na bezkonkurencyjnych adwokatów i tym samym dokonać przesiedlenia, budowy czy otworzenia konkretnej działalności bez żadnych konsekwencji natury prawnej. W o wiele gorszym położeniu są przeciętni ludzie, którzy tracą w wyniku takich wydarzeń. Zazwyczaj nie są oni bogaci, więc nawet po połączeniu sił nie są w stanie sobie pozwolić na wynajęcie fachowców, którzy pomogą im efektywnie bronić własnych interesów.

Kliknij ten link i sprawdź tu wina polskie podobne informacje na opisywany temat – one na pewno Cię zaciekawią, więc nie wahaj się za długo:)

Ratunkiem w tego rodzaju sytuacji jest zazwyczaj nagłośnienie sprawy w mediach, co chociażby na pewien czas pozwoli przenieść w czasie inwestycję i skupić uwagę ważnych osób w państwie na tragedie niewinnych ludzi. Nie zawsze historie tego typu kończą się pozytywnie, jednak lokalne społeczności usiłują wykorzystać wszelkie dostępne sposoby walczenia z planowanymi zmianami. Przykładów inwestycji, które mogą być zagrożeniem dla okolicznej ludności jest naprawdę wiele.

kopalnia

Autor: peter castleton
Źródło: http://www.flickr.com

Nie każdorazowo dowiadujemy się o nich z telewizji, lecz w miejscowej prasie albo serwisach www bez jakiegokolwiek kłopotu znajdziemy tysiące takich spraw. Przykład stanowić może na przykład kopalnia PAK Górnictwo, jaka planuje odkrywkową kopalnię węgla brunatnego w gminie Krobia jak i Miejska Górka. Działania te nie podobają się głównie lokalnym biznesmenom i rolnikom, bowiem grozi im przesiedlenie, a co się z tym wiążę utrata źródeł dochodów. Czy będzie można ten konflikt rozwiązać w sposób zadowalający dla obu stron? Tego niestety jeszcze nie wiemy.