Jakiego rodzaju funkcje może posiadać klimatyzator oraz czy jego montaż jest trudny?

Klimatyzator kojarzy nam się z ekskluzywnymi wnętrzami. Dzisiaj tego typu schładzacz może zagościć w naszym mieszkaniu.
Schładzacz domowy jest bardziej wydajny niż typowy wentylator. Jeżeli dopasujemy prawidłowo model do rozmiaru pomieszczenia, wówczas w mieszkaniu będzie chłodno nawet w duże upały.

okno

Autor: Loren Kerns
Źródło: http://www.flickr.com
Schładzacz posiada dość precyzyjny układ regulacji temperatury, zatem można go ustawić w ten sposób, żeby stale w mieszkaniu było przykładowo 20 stopni. Takie urządzenie utrzymuje automatycznie wilgoć powietrza na takim poziomie, żeby była odpowiednia dla człowieka zatem 40-60%. Gwarantuje również lekki przewiew. Prędkość takiego przewiewu to około 20 cm/s. Dzięki filtrom powietrza to zimne powietrze jest w większym stopniu czyste. Właśnie z tego powodu klimatyzacyjnych urządzeń moglibyśmy używać również w dni chłodniejsze, aby nawilżyć i oczyścić powietrze.

Ten wątek Cię zafascynował? Więc odwiedź witrynę (https://francraft.com/wdrozenie-gdp-dpd/), gdyż znajdziesz tam ciekawe dane, opisujące to zagadnienie.

W mieszkaniu możemy zastosować przenośne klimatyzatory montaż ich jest bardzo prosty. Niektóre z klimatyzatorów mają dodatkowy wentylator, który wspomaga chłodzenie. Mają także elementy grzejne. Dzięki nim możemy używać klimatyzatora także po to, żeby dogrzewać pomieszczenie.

Sterowanie pracą klimatyzatora jest bardzo proste. Może się to odbywać za pośrednictwem pokręteł i przycisków. Można ustawić temperaturę powietrza oraz szybkość wentylacji. A w niektórych modelach jest również timer, który umożliwia zaprogramowanie takich parametrów na dobę. Klimatyzator powinien w pomieszczeniu wymieniać powietrze co najmniej dwa razy na godzinę. Dobrze jest, jeżeli regulator temperatury ma dość szeroki zakres oraz jest wyskalowany w taki sposób, aby była możliwość zwiększać lub zmniejszać temperaturę co stopień.

Jeśli urządzenie wyposażone jest w mikroprocesor, to wtedy mamy pewność, że nie rozreguluje się ono przypadkowo i w konkretnym pokoju nagle nie zrobi się niezwykle gorąco albo niezwykle zimno. Klimatyzatory są wyposażone w filtry powietrza, które zatrzymują pył oraz kurz. Co poniektóre modele także mają filtr z węgla aktywowanego niwelujący nieładne zapachy.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,