AGR-Polska

Jakie są niebezpieczeństwa dla lokalnej społeczności powiązane z kopalniami

Oglądając przeróżnego typu programy informacyjne, nierzadko trafiamy na szokujące informacje wiążące się z wysiedleniem mieszkańców ze względu na budowę nowego biurowca. Przejęciem nieruchomości przez żądne pieniędzy, nieuczciwe firmy albo też odkrywkowe kopalnie, jakie stanowią zagrożenie dla pobliskiej społeczności. W jaki sposób uporać się z tego typu problemami?

Maszyna górnicza

Autor: Marcel Oosterwijk
Źródło: http://www.flickr.com

Niestety nie jest to tak proste, jak można sądzić. Osoby rozpoczynające tego typu działania dysponują przeważnie wystarczającymi pieniędzmi, przez co mogą sobie pozwolić na bezkonkurencyjnych adwokatów i tym samym dokonać przesiedlenia, budowy czy otworzenia konkretnej działalności bez żadnych konsekwencji natury prawnej. W o wiele gorszym położeniu są przeciętni ludzie, którzy tracą w wyniku takich wydarzeń. Zazwyczaj nie są oni bogaci, więc nawet po połączeniu sił nie są w stanie sobie pozwolić na wynajęcie fachowców, którzy pomogą im efektywnie bronić własnych interesów.

Kliknij ten link i sprawdź tu wina polskie podobne informacje na opisywany temat – one na pewno Cię zaciekawią, więc nie wahaj się za długo:)

Ratunkiem w tego rodzaju sytuacji jest zazwyczaj nagłośnienie sprawy w mediach, co chociażby na pewien czas pozwoli przenieść w czasie inwestycję i skupić uwagę ważnych osób w państwie na tragedie niewinnych ludzi. Nie zawsze historie tego typu kończą się pozytywnie, jednak lokalne społeczności usiłują wykorzystać wszelkie dostępne sposoby walczenia z planowanymi zmianami. Przykładów inwestycji, które mogą być zagrożeniem dla okolicznej ludności jest naprawdę wiele.

kopalnia

Autor: peter castleton
Źródło: http://www.flickr.com

Nie każdorazowo dowiadujemy się o nich z telewizji, lecz w miejscowej prasie albo serwisach www bez jakiegokolwiek kłopotu znajdziemy tysiące takich spraw. Przykład stanowić może na przykład kopalnia PAK Górnictwo, jaka planuje odkrywkową kopalnię węgla brunatnego w gminie Krobia jak i Miejska Górka.

Czy pragnąłbyś zgłębić temat opisany w tym tekście? Jeśli się z tym zgadzasz, to czytaj w serwisie (https://www.adforce.pl/144-odziez-promocyjna/146-t-shirt/) nowe ciekawe wiadomości.

Działania te nie podobają się głównie lokalnym biznesmenom i rolnikom, bowiem grozi im przesiedlenie, a co się z tym wiążę utrata źródeł dochodów. Czy będzie można ten konflikt rozwiązać w sposób zadowalający dla obu stron? Tego niestety jeszcze nie wiemy.