Budujesz swój dom? Rozeznaj się w typach pokryć dachowych

Budowanie swojego domu to czas, gdy będzie stało przed nami wiele dylematów. Jednym z nich są pokrycia dachowe Wrocław, jakie nie tylko mają wpływ na wygląd budynku, ale także mają bezsprzeczny związek z utrzymywaniem ciepła lub przytłumianiem hałasów pochodzących z zewnątrz. Aby zdecydować się na najlepsze pokrycie, warto jest skrupulatniej poznać ich typy.

sprawdź ofertę obróbek blacharskich

Autor: TEKTUM
Źródło: TEKTUM
Niezwykle wytrzymałym rodzajem pokryć dachowych jest dachówka ceramiczna. Niestraszne jej zmiany temperatury czy ogień, ale to nie jedyne jej walory.

Kolejna witryna, która zawiera informacje na ten temat pozwoli Ci podwoić wiedzę. To istotne, zatem idź tutaj odwierty pod pompy ciepła Katowice i wyczytaj dużo wątków.

Dachówki ceramiczne są niesłychanie trwałe, a nawet, jeżeli jeden z elementów ulegnie zniszczeniu, możesz bez kłopotu wymienić dany fragment. Dachówka tego rodzaju nie przepuszcza hałasu z zewnątrz i można ją stosować nawet na szczególnie skomplikowanym kształcie dachu. Nie zapominaj jednak, iż to nade wszystko najprostsze formy są eleganckie, zatem nie staraj się wydziwiać, ale już od początku zatroszcz się o gustowny wygląd swojego domu, tym bardziej, że dachówki ceramiczne to bogaty wybór wzorów oraz kolorów.

Decydując się na dachówki ceramiczne można też liczyć na doskonałą wentylację dachu. Za te plusy należy trochę zapłacić, lecz jest to inwestycja, która się opłaca. Drugim typem pokrycia dachowego są dachówki cementowe, znane inaczej jako betonowe (sprawdź nasze kamienne bloki). Są mniej kosztowne, ale potrzebują wykorzystania wielu elementów dodatkowych – zajrzyj tutaj. Posiadają jednak też wiele zalet, tak jak poprzedni typ dachówek są odporne, proste w naprawie i dobrze tłumią hałasy. W dalszej kolejności trzeba wymienić blachy dachowe, które wyróżnia nade wszystko nieprzepuszczalność oraz trwałość.

Ponadto są elastyczne oraz lekkie, jak również ucieszy cię ich mała cena. Trzeba pamiętać o mocniejszych połączeniach określonych elementów blachy, aby do środka domu nie dostawała się woda. Ostatnim rodzajem pokryć dachowych, które będą tutaj wyróżnione, jest papa. Jest dość tania, lecz trzeba ją konserwować raz na kilka lat, zatem lepiej jest ją użyć tylko jako pokrycie tymczasowe, nie na stałe, ponieważ nie spisze się tak, jak tego oczekujesz.

Jeżeli w związku z powyższym i ty stoisz przed wyzwaniem wybrania pokrycia dachowego, powinieneś kierować się zarówno względami technicznymi, jak i sprawami estetyki. Wyłącznie wtedy podejmiesz odpowiednią decyzję, z której będziesz w pełni zadowolony.