AGR-Polska

Szkło matowe oraz daszki szklane czyli nutka nowoczesności w naszych domach

Szkło matowe cieszy się szerokim zastosowaniem zarówno w budownictwie, jak i wyposażeniu wnętrz. Z powodu swych walorów estetycznych można je wykorzystaćjako wypełnienie drzwi oraz okien, np. w domach, gabinetach lekarskich, bankach czy salonach urody.

szkło na co dzień

Autor: Revelateur Studio
Źródło: http://www.flickr.com

Produkuje się z niego półki ze szkła lub blaty biurek. Ze szkła matowego wyrabiane są również przedmioty użytkowe np. kubki. Technika matowienia opiera się na stworzeniu w gładkiej powierzchni szkła śladowych nierówności, które powodują rozpraszanie światła i uzyskaniu w ten sposób nieprzeźroczystości szkła. Tak przygotowany materiał może być poddawany dalszej obróbce, w tym wygięciu, hartowaniu oraz malowaniu. Szkło matowe (jak przykład) ma neutralny, przeźroczysty wygląd, przez co stwarza większą prywatność. Jednym z wielu plusów szkła matowego jest jego wytrzymałość na rysy i zabrudzenia, spowodowane śladami palców.

Jeśli jesteś zdania, że musisz odszukać analogiczne informacje, to zobacz wskazówki z witryny (http://www.rentor.pl/wypozyczalnia/zageszczanie-i-prace-ziemne/) – to nieco inny punkt widzenia, ale też jest godny zainteresowania.

Jeżeli zależy nam na maksymalnym oświetleniu przestrzeni w której funkcjonujemy możemy pokusić się o założenie na naszych terenach mieszkalnych daszku ze szkła jak . Najważniejszą ich funkcją jest chronienie przed warunkami atmosferycznymi, jakimi są deszcz, grad, lub śnieg – zarazem nie zmniejszając dostępu do promieni słonecznych. Ich rola jest decydująca gdyż stanowią zabezpieczenie drzwi przed zamoczeniem i zniszczeniem. Jeżeli zdecydujemy się na daszek szklany możemy być pewni, że będzie to w pełni właściwa decyzja. Do stworzenia tych daszków wykorzystano najlepsze elementy szkła przez co są one wytrzymałe i nie ulegną szybko zniszczeniu.

Większości twierdzi, że szkło jest materiałem łatwym do uszkodzenia jednak w ostatnich czasach podczas przeróżnych technik hartowania szkła zostały stworzone takie elementy, które są wytrzymałe nawet na większe obciążenia i uderzenia. Daszek szklany ma również zastosowanie jako zabezpieczenie balkonów, tarasów lub bankomatów. Warto jest więc zdecydować się na to rozwiązanie a z całą pewnością nie pożałujemy tego wyboru. Wykorzystanie ich w obrębie naszego domu nada mu zupełnie nowy charakter.