Segregowanie śmieci, a zatem w które pojemniki wrzucać nieczystości, by troszczyć się o środowisko

Segregowanie śmieci jest współcześnie coraz bardziej powszechne w większości gospodarstw domowych. Ludzie pragną dbać o przyrodę, dlatego szczegółowiej interesują się tematem oraz kupują specjalne zbiorniki na nieczystości, które są pomocne w niniejszym zadaniu. Czasem jednak nie do końca wiemy, do jakiego pojemnika wkładać papier, a do jakiego szkło. Z tej racji początkowo należy zaznajomić się z rodzajem i kolorem konkretnych pojemników, a dopiero potem rozpocząć segregację.

segregacja śmieci

Autor: Adele Prince
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwsze pojemniki plastikowe na pozostałości mają barwę czerwoną. Wyrzucamy tutaj odpady suche, a zatem przeróżnego typu kartony, tektury i puszki lub zgniecione butelki. Butelki oraz puszki zawsze trzeba zgniatać, aby nie zajmowały dużo miejsca. W innym wypadku pojemniki muszą być naprawdę często opróżniane, a nie wiadomo, jaką umowę zawarła nasza spółdzielnia mieszkaniowa z najbliższym śmietniskiem – tutaj. Lepiej, żeby niepotrzebnie nie stwarzać bałaganu i po wypiciu napoju zwyczajnie zgnieść butelkę. Do czerwonych pojemników trafiają także drewniane wyroby oraz płyty CD, jakie się porysowały bądź z innych przyczyn już nie są nam potrzebne. Drugi kolor zbiorników to pojemniki zielone, służące do pozbywania się szkła – ale bez nakrętek oraz korków. Powinny się w tym miejscu znaleźć np. szklane opakowania po kosmetykach czy butelki po sokach. Ostatni rodzaj to czarne zbiorniki na odpadki. Tutaj trafiają odpady zmieszane, a zatem takie, jakich nie można posegregować, w tym resztki kuchenne czy brudne pieluszki naszego dziecka. Do wskazanych pojemników należy także wrzucać potłuczone szkło, zabawki lub brudny papier.

Jeżeli zainteresował Cię opublikowany w tym miejscu artykuł, śmiało zobacz ponadto towarzyszące informacje (gpi-tanks.com/pl/zbiorniki-ze-stali-nierdzewnej/zbiorniki-magazynowe/) – one też są warte uwagi.

W innych zbiornikach odpady tego rodzaju nie mogą się znaleźć.

śmieciarka

Autor: Jason Lawrence
Źródło: http://www.flickr.com
Takie same pojemniki znajdziemy w osiedlowym śmietniku. Nie zapominajmy, by wyrzucać śmieci zgodnie z kolorem pojemnika, w przeciwnym wypadku cała nasza praca, którą zrobiliśmy w domu, pójdzie na marne. Warto już kilkuletnie dzieci uczyć segregowania odpadów, dzięki temu będą świadome, że troska o środowisko naturalne jest niezmiernie istotna i kilka razy przemyślą, nim przyjdzie im do głowy wyrzucić papierek w lesie czy w parku.

Gdy będziesz zdania, że zawarte w tym artykule informacje są warte uwagi, sprawdź dodatkowo szczegóły w linku niszczenie akt łódź. Odnajdziesz tam równie wartościowe dane.

Zaniosą go od razu do kosza, gdyż wiedzą, iż jedynie takie zachowanie jest właściwe – zajrzyj pod ten link.

Kategoria: Ekologiczny dom
Tagi: , , ,