Czy warto zatrudniać architekta do pomocy przy projektowaniu domu? Ale oczywiście, to wielka pomoc

Często pojawia się dylemat, czy powinno się rozpocząć współpracę z architektem wnętrz. Aby się przekonać czy to ma sens należy przeanalizować budżet domowy oraz nasze wyobrażenie doskonałego wnętrza. Musimy się przede wszystkim zastanowić, czy to będzie się opłacać, tym bardziej, iż wiemy jak pragniemy zamieszkać.


Ciekawi Ciebie odpowiedź na zapytanie czy lepszy jest dom z poddaszem użytkowym?

Architekt
Wiele osób w tej sytuacji stara się indywidualnie wszystko urządzić. Bierzemy więc czasopisma wnętrzarskie, gdzie odnaleźć można najróżniejsze projekty domów oraz udajemy się na zakupy. I już na tym etapie pojawiają się problemy, gdyż w natłoku przedsiębiorstw jak i podobnych artykułów, nie wiemy, co kupić, jak również jak zestawić ze sobą różne części wystroju. Dosyć często zdarza się, iż mebel, który w sklepie wyglądał faktycznie ciekawie jest nietrafiony, co oznacza, iż z pewnością nie odnajdzie się w naszym mieszkaniu. Aby uniknąć tego typu błędów potrzeba jest sporej wyobraźni, wyczucia oraz estetyki.

Całkiem odmiennie wygląda to, kiedy możemy liczyć na wsparcie architekta, który zaproponuje przeróżne zestawienia oraz zaprezentuje je w odpowiednich wizualizacjach. Dzięki temu można mieć pewność, że konkretna aranżacja będzie dobra w naszym wnętrzu. W takiej sytuacji można być spokojni, że meble, oświetlenie czy akcesoria będą rzeczywiście świetnie pasować oraz ominie nas konieczność zwracania, wymiany albo kupna czegoś innego. Dobry architekt urządzi wnętrze mieszkania, ale i zaprezentuje różne projekty całościowe, przykładowo projekty domów z poddaszem użytkowym. Najczęściej wizerunek architekta wnętrz kojarzony jest z osobą dekoratora, który doradza tylko, co w jakim miejscu ustawić i jak ze sobą zestawić, by było najlepiej.

wystrój wnętrz

Autor: FRANC GARDINER
Źródło: FRANC GARDINER
Architekt natomiast robi projekt naszego domu od początku do końca, zaczynając od zaprojektowania instalacji, a kończąc na aranżacji wnętrza. Perfekcyjne wnętrza muszą być wygodne, więc architekt powinien idealnie dobrać takie detale, by wszystko było jak najbardziej użyteczne. Przez to mieszkanie w tak urządzonym domu to będzie przyjemność każdego dnia. Architekt może zaproponować rozwiązania, o jakich byśmy nawet nie pomyśleli, za sprawą jego pracy nasz dom będzie piękny oraz funkcjonalny.