AGR-Polska

Prowadzenie hotelu dla psów i kotów sposobem na życie

Hotelik dla zwierząt może stać się stabilnym i pewnym źródłem utrzymania każdego amatora czworonogów.
By osiągnąć sukces w jego prowadzeniu trzeba się wykazać wielką cierpliwością, zgodą na nieuregulowany czas pracy (głównie w święta i weekendy), a również dużą znajomością psiej albo kociej psychiki a także fizjologii.

Rosnąca świadomość obywateli co do potrzeb psychicznych i fizycznych zwierzaków, a również wzorce czerpane z Zachodu co do prawidłowej pieczy oraz traktowania domowych faworytów sprawiają, iż Polacy zaczynają zmieniać swe podejście do psów i kotów. Oczekujemy więc profesjonalnej, odpowiedzialnej opieki pełnionej przez fachowców nad zwierzętami podczas naszej absencji. Nie zdumiewa więc bezustannie powiększająca się baza hoteli dla zwierząt w naszym kraju. Co należy zrobić, ażeby stać się właścicielem jednego z nich, jakiego rodzaju wymagania należy spełnić a także na co zwracać uwagę?
grill

Autor: Milestone Management
Źródło: http://www.flickr.com
By uruchomić hotel dla zwierzaków nie trzeba spełniać właściwie żadnych prawnych wymagań, albowiem sytuacja hoteli dla psów oraz kotów w Polsce nie została prawnie uregulowana. Nie ma więc konieczności wykazania się kompetencją, doświadczeniem, wykształceniem związanym ze zwierzakami. Musimy wyłącznie odnaleźć kompetentnego wykonawcę dla jakiego projektowanie hoteli dla psów oraz kotów stanowi pasję.

Niestety wiążące regulacje nie mówią nic o warunkach, jakie należy zapewnić zwierzakom w czasie ich bytności w hoteliku, natomiast sprawująca kontrolę nad miejscami pomieszkiwania zwierząt Inspekcja Weterynaryjna nie ma prawnych możliwości do kontrolowania hoteli.