Home

Niezbędne elementy, które składają się w całość. Jesteśmy w stanie je spotkać w wielu punktach naszego życia

Świat jest złożony z małych elementów, bez których trudno byłoby się odpowiednio... poskładać. Ta intrygująca gra słów jest zamierzona, gdyż odkrywa więcej prawdy niż długie wywody. Świat to jest po prostu zestaw małych śrubek, pasujących do siebie we właściwy sposób. Są to pewne elementy odnajujące swoje miejsce, jedne bardziej trafne, inne mniej, ale z pewnością są niezbędne, aby wszystko mogło normalnie działać. Nie możemy jednakowoż funkcjonować w świecie, w jakim zaczyna brakować takiego rodzaju rzeczy


wycieraczka
Autor: KOMFORT
Źródło: http://www.komfort.pl/
Zaraz, zaraz, ktoś zagadnie, jakie przedmioty, o co mu chodzi? No właśnie tego typu wątpliwości nie są dziwne, biorą się one z przekonania, że wszystko dane jest na zawsze. Niestety, nie jest tak i jeśli można się zgodzić, że nie powinniśmy myśleć o takich sprawach, to właściwie nigdy nie będziemy od nich zupelnie uwolnieni od swoistej świadomości, że świat jest złożony z niedużych elementów, które powinno się poskładać, by móc spokojnie żyć. Przykład bardzo życiowy. Gdy mówisz dom, co sobie wyobrażasz? Tak, możesz dostrzec budynek mieszkalny, a wokół niego ogród. A czy pomyślałeś, jak on powstał, z czego jest wybudowany? O tych kwestiach się istotnie często zapomina.

Tak samo, pomyśl: dom. Widzisz swoje miejsce zamieszkania. Jednak to mieszkanie nie jest takie samo bez pewnych elementów, które są jakby niezmienne i jakie sprawiają, że czujemy się jak u siebie. Mogą to być różnorodne przedmioty, nawet wycieraczki wejściowe. Wszystko to przenieść można na poziom naszego życia, nie do końca
wycieraczka
Autor: KOMFORT
Źródło: http://www.komfort.pl/
przekładając to centralnie na przedmioty, które posiadamy,lecz na nasze życie. Jesteśmy ludźmi, ale nie bylibyśmy zupełnie ludźmi bez poszczególnych cech, które nas charakteryzują, bez osób, które są blisko nas, bez uczuć, jakimi obdarzamy innych, a które też chowamy w sobie.


W ten sposób, świat bez elementów, jako rzeczy można przenieść na świat pozbawiony jakichś atrybutów w naszym życiu. Nie jesteśmy ludźmi bez pewnych praw, które to definiują, nie można w pełni brać z życia bez ludzi, których potrzebujemy, dla jakich to my jesteśmy niezbędni. Życie bez konkretnych uczuć jest nierealne, bez określonych stanów duchowych, bez nadziei i marzeń. A to właściwie tylko i aż szczegóły, jakie tworzą i definiują kondycję ludzką, z jaką ścieramy się każdego dnia.