W jaki sposób można legalnie złomować pojazdy?

Wielu ludzi nie potrafi rozstać się ze swoim samochodem, więc inwestują w niego następne pieniądze, mimo że to nierzadko mija się z celem. O wiele lepszym rozwiązaniem jest złomowanie pojazdów. Warszawa to jedno z miast, w którym można przeprowadzić to w sposób legalny. W jaki sposób w takim razie należy tego dokonać?

Przede wszystkim powinniśmy trzymać się określonych rozporządzeń, gdyż inaczej mogą czekać nas duże kary finansowe. Najważniejsze to znaleźć stację, która trudni się tym profesjonalnie. Stacje takie mają odpowiednie sprzęty i koncesje, dzięki którym mogą bezpiecznie usuwać nawet zagrażające zdrowiu substancje. Jak dowiedzieć się, która ze stacji działa zgodnie z prawem?
Kontynuuj czytanie
Najprościej jest dowiedzieć się tego na portalu internetowym Urzędu Marszałkowskiego, który udostępnia listę stacji trudniących się złomowanie. Ponadto stacja, w której przeprowadzamy złomowanie, powinna wystawić nam stosowne zaświadczenie, że demontaż został zrobiony, a razem z nim unieważniono dowód rejestracyjny, kartę pojazdu i tablice rejestracyjne.

samochód marki BMW

Autor: Mathew Bedworth
Źródło: http://www.flickr.com

tej przyczyny przygotowując auto do oddania do stacji demontażu, powinniśmy pamiętać o przygotowaniu i zabraniu ze sobą wszelkich wymaganych dokumentów. Dokument musi być wydany w 3 egzemplarzach, zaś właściciel musi także wyrejestrować pojazd w ciągu 30 dni. Bez tego można wpakować się w nie lada kłopoty. Dlaczego? Głównie z tego względu, iż możemy być m.in. ukarani za brak ubezpieczenia, chociaż auta już od dawna nie mamy. Nie jest to mile widziana sytuacja dla żadnego właściciela, albowiem nikt nie lubi niepotrzebnie marnotrawić pieniędzy, więc nie dopuszczajmy do takiej sytuacji.

Więcej na

Jeżeli wobec tego interesuje cię złomowanie pojazdów, Kraków i każde miasto w kraju gwarantuje ci zrealizowanie tego zadania w sposób legalny oraz profesjonalny.

Nie zapomnij o tym, że nasz serwis www (http://www.procleaner.pl/sprzatanie-hoteli/) zawiera jedynie wartościowe wiadomości, które na pewno Ci się przydadzą. Sprawdź nas i dostrzeż, że warto jest go odwiedzić.

By znaleźć najbliższy punkt trudniący się tego typu działalnością, należy sprawdzić wspomniany wcześniej portal internetowy Urzędu Marszałkowskiego. Pamiętaj, iż grożą naprawdę wysokie kary finansowe za nielegalne złomowanie pojazdów. Gniezno, Lublin, Poznań – wszędzie odnajdziesz właściwą stację, należy jedynie wszystko skrupulatnie sprawdzić, a nie będzie się miało żadnych trudności.

Kategoria: W gospodarce
Tagi: