AGR-Polska

W jaki sposób nowoczesne techniki połączeniowe mogą pomóc w tradycyjnych pracach budowlanych i remontowych.

Nowoczesne technologiczne rozwiązania bardzo często zaczęły wkraczać do naszych mieszkań oraz domów. Pojawiają się nowe materiały, pomysły i technologie, jakie nie tylko pozwalają na dużo bardziej wygodne prace remontowe, ale zapewniają większą estetykę i bezpieczeństwo.

Przykładem tego typu rozwiązania może być na przykład szyba bezpieczna laminowana, coraz częściej używana w zastosowaniach przemysłowych oraz domowych.
Fabryka Domów Spomet

Autor: pedrik
Źródło: http://www.flickr.com
Główną zaletą takich szyb jest bardzo duże bezpieczeństwo użytkowania .

Z pewnością interesują Cię inne wiadomości (http://screenpol.com.pl/betoniarnie/). Z chęcią zapraszamy Cię do naszego następnego tekstu, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Należy tylko wejść w link.

Przy rozbiciu takiej szyby po prostu ona popęka, lecz wszystkie kawałki pozostaną przyklejone do folii. Bardzo zmniejsza to niebezpieczeństwo skaleczeń, co niestety często się zdarza w przypadku stosowania normalnych szyb. Następną zaletą, również wynikającą z charakterystycznej budowy, jest to, że nawet po uszkodzeniu folia chroni przed przedostaniem się do środka pomieszczenia. Tego typu szyby mają także dobre właściwości akustyczne, znacznie polepszając wytłumianie hałasów w miejscach, gdzie zostały użyte.

Innym obszarem, w którym współczesna technologia będzie miała dość dużo do zaoferowania, będzie technika łączeń. Nowe rozwiązania pojawiają się nie tylko w połączeniach mechanicznych, lecz także coraz częściej używana jest tu budowlana chemia.
Kotwy chemiczne

Autor: www.soudal.pl
Źródło: www.soudal.pl
Jako świetny przykład może służyć kotwa chemiczna, ze względu na swoje możliwości niezwykle często używana przez ekipy remontowe i budowlane . Tego typu kotwy składają się z dwóch substancji, które po zmieszaniu i utwardzeniu tworzą niezwykle wytrzymałe, mocne połączenie, które używane być może nawet do przyklejania ciężkich rzeczy.

Użycie tego typu kotew będzie znacznie wygodniejsze, niż typowe metody łączenia, bo nie trzeba nic stwierdzić a wystarczy jedynie otworzyć tubkę, wyłożyć masę i po prostu przykleić. Jednak jeżeli z jakiegoś powodu wiercenie będzie niezbędne, to na pewno często używanym przedmiotem będzie wkręt talerzykowy. Przez specjalną konstrukcję łba i gwintu bardzo dobrze będzie się sprawdzał w wielu zastosowaniach, które wymagają szybkiego do wykonania i mocnego połączenia.