AGR-Polska

W jaki sposób nowoczesne techniki połączeniowe mogą pomóc w tradycyjnych pracach budowlanych i remontowych.

Nowoczesne technologiczne rozwiązania bardzo często zaczęły wkraczać do naszych mieszkań oraz domów. Pojawiają się nowe materiały, pomysły i technologie, jakie nie tylko pozwalają na dużo bardziej wygodne prace remontowe, ale zapewniają większą estetykę i bezpieczeństwo.

Przykładem tego typu rozwiązania może być na przykład szyba bezpieczna laminowana, coraz częściej używana w zastosowaniach przemysłowych oraz domowych.
Fabryka Domów Spomet

Autor: pedrik
Źródło: http://www.flickr.com
Główną zaletą takich szyb jest bardzo duże bezpieczeństwo użytkowania .

Z pewnością interesują Cię inne wiadomości (http://screenpol.com.pl/betoniarnie/). Z chęcią zapraszamy Cię do naszego następnego tekstu, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Należy tylko wejść w link.

Przy rozbiciu takiej szyby po prostu ona popęka, lecz wszystkie kawałki pozostaną przyklejone do folii. Bardzo zmniejsza to niebezpieczeństwo skaleczeń, co niestety często się zdarza w przypadku stosowania normalnych szyb. Następną zaletą, również wynikającą z charakterystycznej budowy, jest to, że nawet po uszkodzeniu folia chroni przed przedostaniem się do środka pomieszczenia. Tego typu szyby mają także dobre właściwości akustyczne, znacznie polepszając wytłumianie hałasów w miejscach, gdzie zostały użyte.

Innym obszarem, w którym współczesna technologia będzie miała dość dużo do zaoferowania, będzie technika łączeń. Nowe rozwiązania pojawiają się nie tylko w połączeniach mechanicznych, lecz także coraz częściej używana jest tu budowlana chemia.

Kotwy chemiczne

Autor: www.soudal.pl
Źródło: www.soudal.pl
Jako świetny przykład może służyć kotwa chemiczna, ze względu na swoje możliwości niezwykle często używana przez ekipy remontowe i budowlane . Tego typu kotwy składają się z dwóch substancji, które po zmieszaniu i utwardzeniu tworzą niezwykle wytrzymałe, mocne połączenie, które używane być może nawet do przyklejania ciężkich rzeczy.

Przeczytaj ten ciekawy tekst a jeżeli interesuje Cię więcej danych na prezentowany temat to odkryj więcej tu (https://www.wienerberger.pl/produkty/pustaki-ceramiczne-i-akcesoria-porotherm/pustaki-ceramiczne-porotherm/porotherm-18-8-dryfix.html) – znajdziesz więcej informacji na to zagadnienie.

Użycie tego typu kotew będzie znacznie wygodniejsze, niż typowe metody łączenia, bo nie trzeba nic stwierdzić a wystarczy jedynie otworzyć tubkę, wyłożyć masę i po prostu przykleić. Jednak jeżeli z jakiegoś powodu wiercenie będzie niezbędne, to na pewno często używanym przedmiotem będzie wkręt talerzykowy. Przez specjalną konstrukcję łba i gwintu bardzo dobrze będzie się sprawdzał w wielu zastosowaniach, które wymagają szybkiego do wykonania i mocnego połączenia.