AGR-Polska

Akcesoria do kominka bez których nie da rady obejść się ani jeden posiadacz kominka

Posiadacze funkcjonalnych i eleganckich kominków wiedzą, że trzeba o nie dbać, po to, by móc cieszyć się nimi przez wiele lat. Dlatego też trudno obejść się bez przyborów kominkowych, które pomagają dbać o ognisko domowe, i to dosłownie mówiąc. Zanim przystąpimy do wyposażania warto zerknąć na spis podstawowych akcesoriów przydatnych w utrzymywaniu wydajnej pracy kominka.

kominek

Autor: Josh Sherrill
Źródło: http://www.flickr.com
Najwięcej różnego rodzaju akcesoriów kominkowych potrzebują użytkownicy kominków otwartych, mniej osoby korzystające z pieców wolnostojących lub pieców z wkładami. Przybory te znajdują się zazwyczaj tuż obok kominka ze względu na to, że pomagając przy ochronie otoczenia przed żarem i są nierzadko wykorzystywane i powinny być w zasięgu ręki. Ze względu na to przybory, takie jak parawan kominkowy (np: chwalony parawan kominkowy), zabezpieczający przed żarem z otwartego paleniska, muszą być nie tylko funkcjonalne, ale także efektownie wykonane, aby nie psuć efektu wizualnego.

kominek w salonie

Autor: Arto Brick
Źródło: http://www.flickr.com

Kupując kominek powinno się także zaopatrzyć się w konieczne przybory. Najbardziej rozpowszechnione, a tym samym najbardziej potrzebne, są zestawy kominkowe mające w swoim składzie stojak z pogrzebaczem, zmiotką i szufelką, które służą do obmiatania popiołu. Często zestawy powiększone są też o cążki do przenoszenia szczap drewna. Oczywiście każdy element można kupić też rozłącznie. Te akcesoria zrobione są zazwyczaj ze stali lub mosiądzu, ponieważ są to metale odporne na bardzo dużą temperaturę.

Bardzo przydatne dla osób, które użytkują kominki otwarte, są parawany kominkowe i ekrany zabezpieczające.

Opublikowana na niniejszej stronie problematyka jest według Ciebie godna zainteresowania? Jeżeli tak, to kliknij tu i zobacz oprócz tego więcej na ten temat (http://www.tombet.com.pl/o-firmie/)!

To narzędzia bardzo ważne przy kominkach z otwartym paleniskiem, gdzie zdarza się niebezpieczeństwo zaprószenia ognia rozsypującymi się z kominka iskrami lub wypadającymi rozżarzonymi fragmentami np. węgla. Parawany kominkowe są na tyle konieczne, że bez nich istnieje duże niebezpieczeństwo zagrożenia pożarowego. Rodzajów parawanów, analogicznie jak rzeczonych akcesoriów, jest bardzo dużo. Mogą być proste, zaokrąglone lub łamane, a wszystko zależy od wielkości kominka i naszych wymagań.

Przeważnie wykonane są z jednego lub kilku elementów wypełnionych gęstą metalową siatką ochronną. Parawany mogą być także zrobione ze szkła ognioodpornego, ale ich cena wówczas wzrasta (sprawdź ofertę). Warto wspomnieć, że wybór w tym przypadku jest niezwykle różnorodny przede wszystkim ze względu na szatę zewnętrzną – możemy zaopatrzyć się w parawan kominkowy prosty lub z ozdobnikami.

Interesujący tekst? Jeżeli tak, kliknij tu – w najświeższym tekście (http://www.baltic-park.com.pl/) z pewnością znajdziesz coś absorbującego, zatem ten materiał powinien okazać się dla Ciebie wartościowy.

Należy pomyśleć o takim ochronieniu kominka, oprócz standardowych akcesoriów.