Home

Nadchodzi lato – zobacz, co uczynić, by uchronić się przed upałami

Rzecz oczywista każdy uwielbia ciepłe dni. Gdy pojawiają się po chłodnej porze zimowej, cieszy każdy promień słoneczka. Temperatura wzrasta, roślinność rozkwita, mieszkańcy miast i wsi ściągają okrycia wierzchnie. Jest wspaniale. Jednak, gdy zaczyna być zbyt gorąco, każda jednostka ludzka poszukuje wytchnienia w cieniu.


Bardzo dobrym rozwiązaniem, by stworzyć miejsce zacienione w pobliżu domu, są pergole do zamówienia na http://orlita.pl/pergole/verdana. Służą nie jedynie po to, by zasłonić się od dociekliwych oczu sąsiadów lub przechodniów (z czym dość często są łączone). Pergole zarośnięte roślinnością są cudowną ozdobą niejednego ogrodu, a na dodatek zasłaniają dany obszar i dają pożądany cień – i to ich największy plus. Tworzone z drewna mają dodatkowe plusy – są lekkie, prosto się je montuje i można pomalować na dowolny kolor. Pergole można zamontować tuż obok ściany domu, na tarasie, przy wejściu czy w dowolnym miejscu ogrodu, jako zwykłe ozdoby. Wraz z kwitnącą roślinnością tworzą wspaniałe obrazy.

Przy letnich dniach, jako zabezpieczenie przed ciepłym powietrzem, które chce wtargnąć do domku jednorodzinnego, doskonałym wyjściem są rolety zewnętrzne - dostępne na orlita.pl/rolety-zabezpieczajace/rolety-zewnetrzne-a45. Tworzą zaporę ochronną przed gorącem, lecz i przed mroźnym wiatrem. Coraz częściej bywają również montowane w kamienicach. Realizują trzy główne funkcje – chronią przed ciepłem i chłodem, a także przed włamywaczem + ograniczają hałas idący z zewnątrz.
rolety
Autor: Nice
Źródło: Nice
Rolety zewnętrzne są wykonane w przeróżnych kolorach (producenci szczycą się bardzo dużą paletą barw), co sprawia, iż idealnie harmonizują z nowoczesnym budownictwem, ale i starymi budynkami. Wraz z rozwojem technologii w roletach zewnętrznych zastosowano także dodatkowe udogodnienia – czujniki (przykładowo zmierzchu czy czasu).

Rolety zewnętrzne, chroniące dom, jak i pergole, które na pewno go zdobią, można zakupić w każdym mieście. Fachowiec najpierw pomierzy okna, zaproponuje materiały i paletę barw, a następnie przeprowadzi montaż. Można także zrobić to wszystko samodzielnie i zakupić towar przez Internet (w tym wypadku należy jednak posiadać pewne umiejętności i niezbędne narzędzia; ustawienie pergoli nie należy do najtrudniejszych zadań, jednakże już zamontowanie rolet może przysporzyć wiele kłopotów).