Home

Wznoś z głową, nie z wodą - skorzystaj z porad geotechnika

Spełnienie badań geotechnicznych stanowi trzon dobrego rozpoznania warunków wodno-gruntowych podłoża. Nie będzie udanej inwestycji bez stosownych i profesjonalnych analiz gospodarki wodnej podłoża przez fachowców. Nasz system prawny uzależnia możliwości pod budowę od opinii geotechników.

badania geotechniczne
Autor: MULTI
Źródło: MULTI
Fachowe zbadanie gruntu stanowi krok milowy jeśli chodzi o marzenia kupców działki. Czy chodzi o małą altankę działkową, czy wielkopowierzchniowy dom - pominięcie albo niedopatrzenie badań może skończyć się dla inwestora w przyszłe lokum tragicznie. Nierentowna inwestycja i błędy geotechników to najgorszy koszmar inwestora.

Powierzchnia pod budowę to główna arena obserwacji i zmagań projektantów. Liczą się każde detale: możliwości ziemi, nierówności działki, jakość sprzętów, którymi dysponuje firma itp. Standardowe rozpoznanie oznacza w praktyce projekt i montaż izolacji czy wzmocnienie fundamentów. Największą bolączką, która spędza sen z powiek inwestorów jest widmo zalania i niedrożności wodnej, wtedy warto zrezygnować z podpiwniczenia.

Odpowiednie podpiwniczanie stanowi o istocie pracy geotechników przy projektach (informacje o usłudze: realizacja badań geotechnicznych na zamówienie). Pomieszczenia znajdują się w tym przypadku „pod ziemią”, a tym samym są bardziej podatne na zalania w wyniku możliwych usterek kanalizacji. Naturalną przeszkodą w projektowaniu zabudowań są nierówności. Gromadząca się deszczówka także czyni problemy? Wyzwaniem dla geotechników jest prawidłowe wystawienie opinii, która da podstawy pod system odprowadzający wodę na dachu, z podłoża czy ścieków (przeczytaj więcej w temacie wykonywanie badań gruntu).Badania geotechniczne to konieczność dla budujących nowe altanki na nierównych działkach. Opinie geotechniczne są w kontekście polskiego prawa niezbędnym dokumentem przy budowie, bez nich prace będą niemożliwe. Tyczy się to wszystkich budynków jedno- i dwukondygnacyjnych. Geotechnicy klasyfikują projekt pod konkretną kategorię, określają też plany, a po nich ilość i zakres robót do wykonania.

Dokumentacje geotechników tworzą fundament prawa w tej dziedzinie, co powoduje, że profesja ta obdarzona jest niezwykle wysoką odpowiedzialnością i zaufaniem społeczeństwa – co oczywiście jest dobre.