AGR-Polska

Już dzisiaj pogłęb swoją wiedzę dotyczą energetyki , a także tego jak wytwarzana i przesyłana jest energia elektryczna!

Ciekawisz się wszystkimi kwestiami powiązanymi z elektroenergetyką? Jeżeli tak, to musisz wiedzieć wszystko odnośnie trakcji i tego jak jeżdżą tramwaje w wszystkich nowoczesnych miastach w Polsce. Jeżeli do tego czasu nie miałeś czasu poczytać nic o tym zagadnieniu, to najważniejszych informacji dowiesz się właśnie z tego artykułu.

Wszystkie tramwaje i pociągi mogą pracować wyłącznie przy zastosowaniu pantografów. Wiele osób nie ma pojęcia, iż tajemnicze pantografy to zwykłe odbieraki prądu, które biorą prąd z powietrznej sieci trakcyjnej. Tego typu sprzęty zwykle instalowane są na dachu pojazdu poruszającego się po szynach. Naturalnie są też odbieraki dolne, jakie pobierają prąd z trzeciej szyny, jaka również umiejscowiona jest na ziemi. Takie wyjście stosowane jest w liniach metra, a także szybkiej kolei miejskiej. Nie ulega wątpliwości, że o wiele częściej stosowane są odbieraki górne – czytaj więcej. Mogłoby się wydawać, że ich struktura jest dość łatwa. Niestety nie jest tak do końca, ponieważ odbieraki prądu muszę spełniać masę oczekiwać aerodynamicznych. Jest to zasadnicze, albowiem kooperują one z siecią jezdną.

Linia energetyczna

Autor: Tony Webster
Źródło: http://www.flickr.com

Powinno się wiedzieć, iż w zasadzie każdy pantograf składa się z kilku podstawowych elementów: podstawy, mechanizmu podnoszącego i opuszczającego , a także małego pantografu. Osoby zainteresowane tą tematyką na bank wyszukają mnóstwo książek w jakich jest to szerzej zaprezentowane. () Nie zmienia to jednak faktu, iż każdy człowiek musi wiedzieć na jakiej zasadzie działa pociąg, gdyż często małe pociechy zadają takie pytania. Wiadomo, że każdy z nas chciałby przekazać swojemu maleństwu kompletną wiedzę. Prócz tego, warto dodatkowo wiedzieć który odbierak kiedy jest używany. Odpowiedź jest bardzo prosta, a mianowicie, to jaki odbierak jest stosowany uzależnione jest tylko od tego jak następuje połączenie.

Jeżeli fascynuje Cię ten temat to już dzisiaj idź do biblioteki i sprawdź jakie książki o tym zagadnieniu uda Ci się wypożyczyć. Szczególnie powinieneś się skoncentrować na dziale energetyki i elektrotechniki, gdyż tam odnajdziesz wszystkie dane odnośne tego w jaki sposób jest przetwarzana i transportowana energia elektryczna.