AGR-Polska

By nie dopuszczać do pożaru – w jakie systemy warto zainwestować?

Czasem można spotykać się z opiniami, że wszelkie kursy związane z ochroną przeciwpożarową to strata czasu. Jednak z pewnością osoby, jakie tak twierdzą, z pewnością zmienią zdanie, jeżeli tylko staną w obliczu pożaru. Ochrona przeciwpożarowa w zakładzie pracy to niezwykle istotne zadanie.

sterta papierów

Autor: Petra
Źródło: http://www.flickr.com
system gaszenia serwerowni

Autor: Russ_Whaley
Źródło: http://www.flickr.com
Pewnie większości wydaje się, iż wszelkie dotyczące jej kursy mijają się z celem, lecz wystarczy posłuchać opowieści strażaków, którzy brali udział w akcji gaszenia pożaru w firmach. Zazwyczaj jednogłośnie twierdzą oni, że zastosowanie przez pracowników zasad, które wymyślone zostały na ewentualność pożaru znacznie zmniejszyło liczbę ofiar. Warto wysyłać pracowników na właściwe szkolenie, jakie w wypadku pożaru może bardzo się przydać: będą oni wiedzieć, jak się zachowywać. Ochrona przeciwpożarowa w zakładzie pracy to pełen szczegółów spis działań, które należy wykonać jeżeli ktoś spostrzeże ogień. -> Jednakże trzeba również pamiętać o tym, że nie zawsze można nimi kierować w sposób literalny: czasami pożar rozprzestrzenia się w sposób niekontrolowany, wówczas trzeba myśleć wyłącznie o ratowaniu własnego życia. Opłaca się podkreślić, że firmy, które przeprowadzały te szkolenia wśród swoich podopiecznych poniosły o wiele mniejsze straty w wypadku zaistnienia pożaru aniżeli przedsiębiorstwa, jakie zaniechały takich działań.

Jeżeli rozchodzi się o pożary, miejscem, które stwarza największe trudności w trakcie akcji gaśniczej z pewnością jest serwerownia (z tego powodu powstał specjalny system gaszenia serwerowni). Również straty, jakie są skutkiem jej zniszczenia są najdotkliwsze. Dlaczego? Ponieważ to właśnie tam magazynowane są wszelakie dane. -> () Dlatego system gaszenia serwerowni musi być wdrażany w każdej firmie. Należy właściwie zadbać o bezpieczeństwo tego pomieszczenia.