Niezapomniana wycieczka na Mazury, które są pełne malowniczych jezior, lasów oraz ciekawych zabytków

Gdy zastanawiamy się nad najlepszym miejsce na wakacje w kraju, Mazury będą świetnym wyborem. Co roku przyciągają tłumy turystów zakochanych w malowniczych jeziorach oraz wyspach, które mogą podziwiać w ciszy.

Zaraz po Tatrach jak również Bałtyku, Mazury to najczęściej wybierany kierunek wakacji. Warto choć raz w życiu odbyć podróż w to miejsce. Jeżeli jesteśmy na Mazurach obowiązkowo musimy zobaczyć jezioro Śniardwy. Organizowane są tam różne rejsy wycieczkowe, z których można skorzystać i podziwiać malownicze widoki. W tym terenie kraju znajdziemy również wiele miast, pełnych atrakcyjnych zabytków. Jednym z miast jest Olsztyn, który warto odwiedzić.

Czy według Ciebie, ten tekst zasługuje na większą uwagę? Jeżeli tak, to sprawdź także pozostałe praktyczne źródła (http://alpaki.pl/alpakoterapia-w-okolicach-warszawy,5), które niewątpliwie zadowolą Twoją ciekawość.

Gdy potrzebny nam hotel w Olsztynie oferuje wiele miejsc, w których możemy się zatrzymać. Przez spółkę Hotele Olsztyn można szybko i łatwo zabukować miejsca przez stronę internetową. Miejscowość jest otoczona dużą ilością jezior i lasów. Poza starówką można oglądać na przykład wspaniały zamek w Olsztynie. Jest to świetny przystanek w trakcie codziennych wypraw nad mazurskie jeziora.

jezioro na Mazurach

Autor: Michał Huniewicz
Źródło: http://www.flickr.com

Pięknym miejscem, które powinniśmy odwiedzić będąc na Mazurach jest Mazurski Park Krajobrazowy. Sześćdziesiąt zbiorników wodnych, cudowne lasy a także ciekawe zabytki to atrakcje, które możemy tam odnaleźć. Podróż na pewno będzie niezapomniana. W obszarze parku możemy spotkać mnóstwo gatunków rzadko spotykanych zwierząt, które zamieszkują te tereny.

Stworzony został tam też rezerwat, który ma chronić określone gatunki zwierząt. Jeśli interesujemy się historią, ciekawą atrakcją będzie także Muzeum Warmii i Mazur, które znajduje się w Mrągowie. Znajdziemy w nim mnóstwo sprzętów domowych a także rybackich, które były stosowane na tych terenach w dawnych czasach.

Podróż na Mazury z pewnością będzie wspaniała i z chęcią powrócimy na te tereny jeszcze raz. Malownicze lasy tudzież wielkie jeziora sprawią, że świetnie spędzimy urlop i doskonale odpoczniemy podczas rejsów. Historyczne zabytki a także ciekawe muzea zapoznają nas z tutejszą historią i zwyczajami.