Jakie są w sprzedaży typy odkurzaczy i czym się od siebie różnią?

Obecnie zakup jakiegokolwiek urządzenia AGD nie jest tak łatwą rzeczą, jak mogłoby się z pozoru zdawać. Mnogość przeróżnych parametrów oraz funkcji mogłaby zdecydowanie zamieszać w głowie.
Dla przykładu kiedyś zakup odkurzacza było dosyć łatwy.

filtr powietrza, iowfilter.com

Autor: iowfilter.com
Źródło: iowfilter.com
odkurzacz
Zbierał on zasysany brud do przeznaczonego na to wykonanego z materiału worka, który się co pewien okres czasu zwyczajnie opróżniało. Obecnie jednak trudno jest kupić tego typu odkurzacze. Jeśli już mają worek, to jest on wykorzystywany jedynie do czasu jego wypełnienia. Potem zwyczajnie się go wyrzuca oraz wkłada nowy. To wyjście jest o tyle lepsze, że przy wyciąganiu worka nie tworzymy całej chmury kurzu. Jednak jeżeli w domu (Heliodon – budowa domu kraków) mieszkają dzieci albo np. osoby posiadające alergię, stanowczo korzystniejszym wyjściem jest zakup odkurzacza z filtrem wodnym oraz filtrem HEPA. Ten wodny jest znacznie łatwiejszy przy opróżnianiu, natomiast ten drugi filtruje powietrze, które wydostaje się z drugiej strony odkurzacza. Warto byłoby także zwracać uwagę na odkurzacze piorące, które jeszcze dokładniej wyczyszczą np. chodnik.
wiedza

Autor: anton_ls_71
Źródło: http://www.flickr.com
Na rynku istnieje ponadto jeszcze inny rodzaj tego narzędzia. Jest to odkurzacz bezrowkowy, zatem cyklonowy. Jest on nieco tańszy w bieżącym stosowaniu niż odkurzacze workowe, szczególnie, że te powinny być dobrej jakości. Niestety tego typu sprzęty mają analogiczną wadę jak tradycyjne odkurzacze workowe, tzn. istnieje znaczna możliwość, że przy ich czyszczeniu spowodujemy chmurę kurzu. To natomiast jest bardzo niekorzystne choćby dla wspomnianych wcześniej alergików.

Jeżeli jednak nauczymy się robić to poprawnie, to odkurzacz cyklonowy będzie idealną propozycją. Są poza tym odkurzacze pionowe, jakie określane są także jako ręczne.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,