HIPS, innymi słowy płyty wykonane z polistyrenu wysokoudarowego – własności i zastosowanie

Polistyren wysokoudarowy to innymi słowy antystatyczny polimer termoplastyczny o nadzwyczaj dobrych przymiotach termicznych oraz mechanicznych.
Takie płyty znamionują się niezmiernie dobrymi własnościami mechanicznymi w niewysokich temperaturach, świetnymi przymiotami do modelowania termicznego, dosyć dużą wytrzymałością cieplną jak też dużą udarnością i podniesioną trwałością na promieniowanie słoneczne.

Ze względu na wyjątkowe własności termoplastyczne – płyty HIPS – bywają częstokroć poddawane przebiegom głębokiego termoformowania. Dzięki takowym zabiegom mogą być one stosowane do wytwórczości wkładów do schładzarek a także termoformowalnych opakowań dla przemysłu spożywczego.
Panele podłogowe Orzech Baltimore z kolekcji Trend marki Classen

Autor: Classen-Pol
surowiec ów umożliwia pozyskanie powierzchni o dowolnym wykończeniu oraz w rozmaitych wariantach kolorystycznych. Płyta HIPS wyjątkowo znakomicie sprawdzi się do wytwórczości wieszaków reklamowych i wszelkiego rodzaju obudów aparatów elektronicznych. Płyty HIPS to też materiał do fabrykacji zabawek oraz oprzyrządowania biurowego. Półprodukt ów nie wymaga suszenia wstępnego jak też z łatwością możemy go poddawać termoformowaniu. Pozwala to na wyciskanie zawiłych form . Takowe płyty da się lepić, spawać, giąć na gorąco, możliwe są również różnorakie strategie tak zwanej obróbki wiórowej – wiercenie czy też frezowanie. Nierzadko wykorzystuje się je również w drukarskiej branży jako podłoże pod sitodruk.

To zagadnienie jest dla Ciebie ciekawe? To zobacz również podobne wątki (http://schweitzerpolska.pl/pl/10/uslugi.html), mające równie wciągające dane na ten temat.

Półprodukt HIPS jest również stosowany do wytwórczości zabawek a także ekwipunku biurowego.

Płyty owe osiągalne są w wykończeniu chropawym jak też połyskującym. Użytkuje się je tam, gdzie poszukiwane są wysokiej próby wytrzymałe oraz przetestowane rozwiązania.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,