Osuszacze powietrza – jaki zakupić?

Nazbyt wysoka wilgotność to ambaras, który spędza sen z oczu wielu mieszkańcom. Zwilgotniałe ściany bywają częstokroć powodem powstawania pleśni. Zwilgotniałe ściany to także zwiększone koszty grzania, niemiły zapach czy też poślizgi w remontowych pracach.
Nierzadko najprostszym podejściem w takiej sytuacji będzie kupno tzw.

osuszaczy powietrza. Jakiego rodzaju urządzenie zakupić? Przed przystąpieniem do dowolnych działań wilgotność w budynku warto zbadać. Do dokonania testu wystarczy nieskomplikowany miernik elektroniczny do nabycia w marketach ze rynsztunkiem AGD. Test trzeba zrealizować parę razy o przeróżnych porach dnia. Kiedy wilgoć powietrza ciągle będzie powyżej 60%, wtenczas jest większa aniżeli rekomendowana. Powody przesadnej wilgotności mogą być rozmaite. Jeżeli nie zamieszkujemy na terytoriach, na jakich jej wartość będzie w naturalny sposób zwiększona przyczyną zwiększonej wilgotności może być dla przykładu: wilgotność technologiczna – to wilgotność która znajduje się w ścianach jak też podłogach (zobacz wolplan wylewka pod ogrzewanie podłogowe) nowo pobudowanych domów jak również w budowlach po modernizacjach. Jeżeli nie została wyeliminowana po zrealizowaniu prac budowlanych nierzadko wyjdzie ze ścian w najmniej spodziewanym momencie.
wanna

Autor: Walter Schärer
Źródło: http://www.flickr.com
Wilgoć powstaje w ciągu wielu działań przeprowadzanych w domach takich jak dla przykładu gotowanie bądź mycie posadzek. Zła wentylacja może sprawić, że wygenerowana przez nas wilgoć nie będzie w stanie uciec z mieszkania. Nadmiaru wilgotności możesz pozbyć się przy pomocy tzw. osuszaczy .

Taki osuszacz wychwytuje wilgotność w lotnej postaci i zamienia wilgoć w płyn odprowadzając w następnej kolejności do zasobnika czy też ścieków. Jesteśmy dzięki takiemu rozwiązaniu w stanie zmniejszyć wilgoć powietrza nie równocześnie nie ingerując w konstrukcję domu.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,