W jaki sposób wykonać laminowanie włosów za pomocą kuchennej żelatyny?

Ciekawym sposobem na niecodzienną kosmetykę włosów jest korzystanie ze będących w prawie każdej kuchni produktów. Przykładowo jeśli chciałabyś, żeby Twoje włosy stały się bardziej miękkie, lśniące oraz gładkie, mogłabyś skorzystać z żelatyny.
Żeby wykonać taki upiększający zabieg, trzeba przygotować odżywkę albo maseczkę do włosów oraz żelatynę.

laminowanie

Autor: Phillip
Źródło: http://www.flickr.com
Potrzebna będzie także woda, foliowy worek albo czepek lub ewentualnie suszarka. Opisywany w tym artykule zabieg laminowania włosów rekomendowany jest szczególnie osobom, które posiadają problem z puszącymi się włosami. Jest to także znakomite wyjście dla pań, które mają kłopoty z ich rozczesaniem tuż po ich wymyciu oraz dla osób, które stosunkowo często farbują swoje włosy. Żadna kobieta nie powinna mieć problemów ze zrobieniem tak prostego zabiegu, jakim jest laminowanie włosów przy pomocy żelatyny. Trzeba wsypać łyżkę żelatyny do np. szklanej miski, do której należy wlać 3 łyżki wody. Całość trzeba naturalnie energicznie rozmieszać. Jeśli żelatyna się nie rozpuści, najprawdopodobniej dolana do miski woda była zbyt zimna.
Następnie należy rozmieszać taki płyn z połową łyżeczki maseczki lub odżywki do włosów. Gdy substancja będzie stygnąć, należy umyć włosy. Potem należy nałożyć na nie odżywkę oraz dokładnie ją spłukać za pomocą wody. Jeśli przyszykowana mikstura już ostygła, można by rozpocząć jej aplikowanie. Ważne jest, aby pokryć nią włosy na całej ich długości, jednak nie można wcierać jej w skórę głowy.

Kolejnym krokiem jest owinięcie włosów w foliowy worek albo czepek, który trzeba jeszcze ponadto otulić w ręcznik.

Jeśli ten materiał jest dla Ciebie ciekawy oraz masz ochotę poznać większą ilość informacji na omawiany temat, to została opublikowana polecana treść (https://eshop.pronar.com.pl/klucz-udarowy-hazet-2), którą warto zobaczyć.

Należy go mieć ok. trzy lub 4 kwadranse, a potem dobrze będzie przemyć włosy ponownie.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,