Jakie rośliny można uprawiać w ogrodzie przy bloku?

Kupując mieszkanie, dużo osób chce posiadać przy budynku swój ogródek. Mógłby być to ogród z różnymi kwiatami, ale można też w nim hodować swoje jarzyny takie jak sałata czy ogórki.

efekt

Autor: Wawel Service
trawnik

Autor: Baumit
Kontakt z przyrodą pośród zabudowy osiedlowej bywa nieoceniony. Zielony metraż staje się w okresie wiosennym lub w lato zaciszną alkową, gdzie można by wypocząć oraz hodować swoje ukochane kwiaty czy też zioła. Takie mieszkania z ogrodem to idealna możliwość na urządzenie mini-jadalni pod chmurką. Inwestorzy podkreślają, że tego typu mieszkania z ogrodem to znakomita lokata finansowa. Takie nieruchomości cieszą się dużym powodzeniem i o dużo łatwiej je nająć albo sprzedać. Według fachowców, mieszkania mające zielony zaułek są zwykle droższe o 5-10 procent.
mieszkania z ogrodem

Autor: www.velen.pl
Źródło: www.velen.pl
Ogródek to wielki przywilej najniższych pięter w budynku. W takich ogrodach można by napotkać nie tylko kwiatowe rabaty, lecz również oczka wodne. Ogród może mieć również pięknie wykoszony trawnik lub wielkie krzewy. W takim ogródku można by również łatwo urządzić strefę wypoczynkową czy kącik zabaw dla dzieci. Minusem takich ogródków może być tylko brak intymności. Z tym też można by sobie jednak dać radę. Aranżując ogród można zainwestować w duży parasol, markizę lub inną formę zadaszenia. Można również kupić drewnianą kratkę ogrodową lub pergolę. Po nich wspinać się potrafią rośliny pnące.

Masz jeszcze minutę? Jeżeli tak, to namawiamy Cię do nowej witryny, na której znajdziesz szczegółowe artykuły – wejdź w link deweloper wrocław.

Ludzie lubią obcować z naturą, lecz z drugiej strony chcą mieszkać w znacznym mieście.

Czasem jednak chcemy zapomnieć o życiu w ciągłym biegu i rozkoszować się w ciszy urodą zieleni. Tego typu ogródki są doskonałą okazją do tego, żeby tak właśnie było. Zazwyczaj są one małe, jednak mogłyby urzekać bardziej niż wielkie ogrody.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,