Z jakich powłok powinna zostać wykonana izolacja dachu płaskiego?

Przygotowanie osłony cieplnej oraz wodnej jest w wypadku dachów płaskich znacznie mniej skomplikowane niż w przeszłości. Brak takiego docieplenia może spowodować znaczne straty energii, zatem tego typu izolację należy traktować jako inwestycję.
Kiedy decydujemy się na konstrukcję albo remont domu, który ma taki rodzaj dachu, należy wziąć pod uwagę to, że zastosowana przy jego ociepleniu izolacja musi wytrzymać wiele lat.

Żeby unikać jakichkolwiek problemów, konieczne jest użycie odpowiednich surowców. Należy wiedzieć, że posiadają one wiele swych parametrów, które określają to, do jakiego rodzaju warunków były stworzone. To z kolei wymaga specjalistycznej znajomości tematu. Funkcjonuje stwierdzenie, według jakiego izolacja dachu płaskiego musi być stworzona przy wykorzystaniu czterech powłok. Pierwsza z nich pełni rolę konstrukcyjną i jest to w rzeczywistości blacha trapezowa lub płyta żelbetowa. Potem wykorzystuje się warstwę paroizolacyjną, termoizolacyjną i poszycie wierzchnie, zatem najczęściej papę termozgrzewalną.
lampa salonowa

Autor: HimmelrichPR
Źródło: http://www.flickr.com

Inaczej mówiąc każda izolacja dachu płaskiego to ocieplenie oraz warstwa mająca za zadanie uszczelnić dach prefabrykowane konstrukcje dachowe przed pojawianiem się zawilgoceń. Przy przeprowadzaniu tego typu izolacji należy mieć na uwadze m.in. rodzaj pokrycia dachowego czy też obecnych w danym miejscu warunków pogodowych. Posiada to także wpływ na wykorzystanie określonych technologii i na sposób kładzenia pojedynczych powłok. Jedną z najpopularniejszych metod jest izolacja dachu przy pomocy płyt styropianowych, gdyż jest to materiał twardy i odporny na działanie wody.

Wadą takiego rozwiązania jest brak wytrzymałości na ogień oraz jego duża przepuszczalność dźwięków. Przy wykonywaniu takiej osłony można także zastosować wełnę mineralną.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,