Jakie istnieją typy fundamentów punktowych i czym się one charakteryzują?

Fundament to podstawa jakichkolwiek domków letniskowych – zarówno w przenośni oraz dosłownie. W praktyce wykorzystuje się różne rodzaje podwalin, które miałyby być podstawą pod przyszłą konstrukcję szkieletową.

fundament punktowy

Autor: Faruk Ateş
Źródło: http://www.flickr.com
Fundamenty te różnią się sposobem wykonania oraz oczywiście ceną przygotowania.
Najszybszy w realizacji jest fundament punktowy wykonany z bloczków z betonu. Jest także najprostszy spośród tych, które będą opisane w niniejszym tekście. Metoda ta polega na przygotowaniu w najważniejszych punktach docelowej powierzchni tzw. bentonitów.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej, przejrzyj nasz następny wpis, w którym jest kompleksowa informacja (https://spoiwex.pl/). Odpowie ona na wszelkie Twoje wątpliwości.

Dzięki takiemu rozwiązaniu można by równo rozkładać wagę konstrukcji. Jest to dobry sposób, aby wyrównać możliwe nierówności terenu. Innym wariantem tego fundamentu jest taki, który jest stworzony z rur szalunkowych. Jest to nieco solidniejszy typ wymienionego wyżej fundamentu z bentonitu. Jest on dość prosty oraz tani w tworzeniu. Technika ta opiera się na umieszczeniu w glebie niedrogich kartonowych rur szalunkowych. Nad poziomem ziemi muszą one trzymać równomierny poziom, natomiast w ziemi oczywiście pion. Pewnym kłopotem mogłoby być przygotowanie takiego fundamentu, który zachowuje idealny poziom. Tego typu rodzaj fundamentu warto stosować, jeśli istnieją duże nierówności terenu albo podłoże ma nieznaną nośność.

Najdroższym, ale także najbardziej solidnym wyjściem, jest zbrojona płyta fundamentowa. Dosięga ona ok. 20 albo 30 centymetrów wgłąb ziemi, więc jest to w rzeczywistości zbrojona wylewka.

Wielką zaletą wynikającą z zastosowania tego typu płyty jest bardzo znaczna trwałość konstrukcji, która na niej spoczywa. Kolejną zaletą jest prędkość przygotowywania – płyta jest gotowa po zaLEDwie tygodniu. Mankamentem jest z kolei brak możliwości samodzielnego jej przygotowania.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,