W jaki sposób ocieplić garaż, żeby można by w nim było mieć warsztat samochodowy?

Jeśli zamierzamy prowadzić zakład samochodowy, wiadomo, że potrzebujemy do takiego odpowiedniej przestrzeni. Aby mieć taki warsztat, trzeba urządzić właściwy garaż.

Profil TK 77 firmy Spectus w kolorze mahoń

Autor: Spectus
Źródło: Spectus
Na taki warsztat najlepszy będzie garaż ocieplany, jaki będzie solidnie wybudowany. Do tego celu na pewno nie sprawdzi się popularny blaszak, ponieważ jest on zbytnio podatny na warunki atmosferyczne. Poza tym do tego garażu bardzo łatwo można się włamać. Mimo obcego zabezpieczenia, może poddać się on korozji. Najlepiej sprawdzi się solidnych rozmiarów garaż betonowy lub solidna konstrukcja metalowa. Garaż zagospodarowany jako zakład samochodowy powinien spełniać bardzo wiele cech. Przede wszystkim musi być on dobrze ocieplony i solidnie wykonany. W tego typu garażu nie musiałaby panować temperatura pokojowa, ale powinno być dostatecznie ciepło, żeby dawało się w tamtym miejscu wykonywać pracę. Powinno być tam ciepło, nawet zimą. Mechanizmy pojazdów także będą działały w lepszy sposób w plusowych temperaturach.
wełna mineralna

Autor: KNAUF
Źródło: KNAUF
garaż ocieplany

Autor: Phil Guest
Źródło: http://www.flickr.com
To, że garaż musi być solidny, nie ulega najmniejszej wątpliwości. Dzięki temu, że okaże się wytrzymały na różne złe czynniki atmosferyczne, będzie służyć nam przez długi okres czasu. Jeżeli na początku garaż jest nieocieplony, możemy ocieplić go samemu. Najbardziej naturalnym jest przyklejenie styropianu do murów. Przez to przygotowana będzie powłoka chroniąca przed niskimi temperaturami. Można by przykleić wywóz styropianu warszawa na klej albo piankę montażową. Jest to dość szybki sposób na ocieplenie garażu.

Z pewnością będzie w garażu nieco bardziej ciepło, ale takie wyjście ma także swoje mankamenty. Samodzielnie ocieplony garaż może wyglądać dość nieestetycznie, gdyż będą na nim odstające fragmenty styropianu.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,