Jaki jest najtańszy sposób zabezpieczenia placu budowy?

Osoby planujące rozpoczęcie budowy, powinny upewnić się, który typ tymczasowego ogrodzenia trzeba wybrać, aby stosownie zabezpieczać jej plac. A obszar ten trzeba ogrodzić, z tego powodu, że wszystkie materiały budowlane czy narzędzia oraz urządzenia narażone są na zagrożenia związane z kradzieżą.
Innym ważnym powodem jest zabezpieczenie wejścia na niebezpieczny teren, gdyż w ekstremalnych wypadkach tego typu nie autoryzowane wkroczenie może zagrażać zdrowiu czy życiu.

Przed początkiem pracy na budowie należy w odpowiedni sposób zagospodarować oraz ogrodzić plac danej budowy.

Niezwykle interesującym zdał Ci się ten post i podane w nim treści? To dobrze! Kliknij w poniższy link i przeloguj się na następny adres www.

Takie ogrodzenie budowy powinno mieć co najmniej 1,5 m oraz nie może stwarzać niebezpieczeństwa dla przechodniów. Ponadto w tych strefach, w których istnieje ryzyko upadku różnego typu przedmiotów, zatem narzędzi albo materiałów budowlanych. Ogrodzenie musi być ustawione w stosownej odległości od takiego niebezpiecznego miejsca. Odległość ta musi liczyć nie mniej niż 1/10 wysokości.

trawnik

Autor: lumaxart
Źródło: http://www.flickr.com/photos/lumaxart/2136953043/
tapety

Autor: Biuro Projektów ARCHON+
Źródło: Biuro Projektów ARCHON+

Najmniej kosztownym i najpopularniejszym rozwiązaniem jest oczywiście pleciona siatka. Przy jej pomocy łatwo można wyznaczyć obszar budowy. Można zamontować ją również na drewnianych słupach. Taka siatka znakomicie sprawdza się w tamtym miejscach, gdzie ogrodzony teren nie wymaga szczególnego zabezpieczenia przed kradzieżą. Dla przykładu gdy budowana inwestycja jest w okolicy innych domów i można by mieć nadzieję na tzw. sąsiedzki monitoring.

Jeśli chcielibyśmy kupić siatkę do zabezpieczenia terenu budowy, trzeba sugerować się nade wszystko jej jakością, gdyż ta gorszej klasy, może się szybko zniszczyć poprzez choćby rdzę. Można by w ten sposób narażać na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale również osoby postronne.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,