Jeżeli chcemy w końcu mniej płacić za ogrzewanie, to musimy ocieplić swój dom

Kilka decyzji jest w stanie nam dopomóc w obniżeniu faktur za ogrzewanie. Jednym z ważniejszych wydaje się być dobre ocieplenie budynku.
Wymiana okien na plastikowe i bardziej szczelne lub ocieplanie domu to jedne z tych inwestycji, których zapewne nie pożałujemy.

drewno

Autor: E. Dronkert
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli dysponujemy konkretnymi środkami, to możemy zdecydować się na większą inwestycję i podejść do tematu na poważnie. Możemy zacząć od osuszenia oraz ocieplenia piwnic. Po zakończeniu hydroizolacji będziemy w stanie przystąpić do przyklejania styropianu przy użyciu konkretnego kleju. Trzeba mieć na uwadze to, aby płyty były przyklejane dokładnie i ściśle do siebie przylegały. Powinny być ułożone na tak zwaną zakładkę, czyli z przesunięciem płyty w następnym rzędzie o połowę jej długości. Równie dokładnie powinno się przyklejać styropian przy otworach na okna i drzwi. Wszyscy ci, którzy zdecydują się także na ocieplony dom (pergola drewniana) nałożyć kolor, muszą pamiętać o tym, że muszą odczekać, póki klej i całe ocieplenie się nie ułoży oraz wyschnie. Pośpiech będzie w tym momencie z pewnością złym doradcą. Nie zapominajmy też, aby zatrudnić dobrych wykonawców, którzy będą znali się na swej pracy. Równie istotne będzie mądre podejście do materiałów. Może warto wyłożyć trochę więcej, ale mieć pewność jakości produktu.

Powinno się także poinformować ekipę, żeby skrupulatnie wykonała podłoże pod płyty. Nie może być ono zbyt grube. Oprócz tego źle nałożony klej może spowodować, że naprężenie wewnętrzne, które występuje w styropianie zerwie płyty z muru.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,