Wielkie magazyny albo produkcyjne hangary znajdują się w każdym dużym mieście w Polsce

Nasza ojczyzna jest państwem bardzo rozwiniętym, gdzie wytwarza albo przechowuje się różne artykuły. Do tego niezbędna jest znaczna przestrzeń.

mieszkania

Autor: Phillip Pessar
Źródło: http://www.flickr.com
komputer

Autor: Kuruman
Źródło: http://www.flickr.com
[IMG=30/l_

mieszkania

Autor: Phillip Pessar
Źródło: http://www.flickr.com

0814cb57b867ba33.jpg|L|W=199|ALT=hale|TITLE=Schody jednobiegowe marki ZLEM]

Hale magazynowe (Linde – wózek widłowy) lub produkcyjne w naszym kraju bywają stosunkowo łatwo dostrzegalne. Niemal w każdym większym mieście są umiejscowione na jego obrzeżach. Właściciele dużych hal wolą, gdy umieszczone są one przy wylotówkach na trasy szybkiego ruchu, gdyż wówczas TIR-y nie muszą pchać się przez miasto i stać w korkach. Hale w ogóle nie muszą przypominać biednych namiotów. Współczesna technologia ich budowy stoi na tak wysokim poziomie, że zwykle da się je nawet przekształcać na biura. Hale zrobione są z najlepszych materiałów. Spełniają wszystkie kryteria techniczne, budowlane oraz BHP. Poza tym z reguły posiadają ogrzewanie, ponieważ w Polsce mamy przecież długie oraz niekiedy mroźne zimy. Jeżeli hala będzie eksploatowana w celach magazynowych, to zapewne musi mieć specjalnie wyznaczone miejsca na duże regały i ciągi komunikacyjne, po których jeździć będą wózki widłowe. Mnóstwo tego rodzaju konstrukcji posiada izolowane ściany oraz specjalnie zrobiony dach, który może udźwignąć ciężar na przykład śniegu.

Poza tym wielu właścicieli decyduje się na zamontowanie świetlików w dachu, gdyż zmniejsza to pobór prądu, a poza tym wszyscy wiedzą, że ludzie lepiej czują się przy dziennym świetle. Hala może mieć również wzmocnione ściany zewnętrzne i dowolnie ustawione ściany wewnętrzne. O ich rozplanowaniu decyduje właściciel.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,