Jak zaaranżować umywalnię? Rzeczy, o jakich warto pamiętać

Umywalnia jest nadzwyczaj ważnym pomieszczeniem w każdym domku, chociaż niekiedy niedocenianym. Praktycznie wyekwipowana będzie nam nie wyłącznie służyć, lecz stanie się też źródłem wypoczynku.
Nieprzemijający kłopot prysznic czy też wanna, częstokroć rozstrzyga metraż naszej toalety.

gresy

Autor: HRS Poland
Źródło: http://www.flickr.com

Przy niedużej przestrzeni natrysk jest najodpowiedniejszym wyjściem.

Przeczytaj informacje i odkryj serwis, który na pewno Cię zafascynuje. Nie zwlekaj dłużej! Zrób to natychmiast! Zapewne nie pożałujesz.

Upierając się przy wannie wyłącznie stracimy cenne miejsce, natomiast i tak nie będziemy w stanie zmieścić na tyle ogromnej wanny, o jakiej prawdopodobnie marzymy. Gdy miejsce nie jest przeszkodą mamy o wiele ogromniejszą dowolność. Powinniśmy rozważyć też połączenie wanny z natryskiem. To opcja optymalna, jaka zaspokoi wymogi wszystkich lokatorów.

W toalecie stosowne ogrzewanie będzie rzeczą nadzwyczaj ważną, zwłaszcza gdy w mieszkaniu są małe dzieci. Klasyczne żeberkowe kaloryfery się w tym pomieszczeniu nie sprawdzą. Najodpowiedniej wybierać z tych celowo dedykowanych do toalet. Toaleta to pomieszczenie, w którym, ponadprzeciętną uwagę trzeba kierować na ochronę posadzek. Gresy są najbardziej praktycznym podejściem – wilgotność im nie straszna a także są łatwe do czyszczenia. Można jednakże wybrać inne możliwości, przykładowo beton albo jego imitację czy też, jeżeli one zdają się nam nadto zimne, kolorową tapetę. Trzeba jednak pamiętać, iż nie wszelkie typy drewna są odpowiednie do umywalni. Powinniśmy wybrać takie, jakie nie absorbują wilgoci.

Najlepsza jest tapeta winylowa, która znakomicie się sprawdza w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Jednakże w miejscach w największym stopniu narażonych na kontakt z wilgotnością, jak dla przykładu wokół wanny, idealne będą płytki ceramiczne.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,