Jak można ocalić zniszczone włosy?

Może być zbawieniem dla zniszczonych koloryzacją kędziorków. Ratuje rozdwojone końce jak też sprawia, iż włosy bezzwłocznie stają się gładkie a także lśniące.

Laminowanie włosów nie bez przyczyny zwane bywa niekiedy „ostatnią deską pomocy” dla kędziorków matowych. Tak jak w przypadku laminowania dokumentów, aplikowane w trakcie laminacji środki tworzą na włosach trwałą powłokę – na tyle mocną, że rozchylone łuski włosów od razu zamykają się, natomiast kędziorki z miejsca wyglądają na mocniejsze. Po całej operacji są one miękkie.
Rdza
Włosy można laminować również domową, tanią metodą. Sposób ów rekomendowany jest na urodowych blogach, jednak krytykują go balwierzy ze względu na ewentualność uszkodzenia kędziorków. Wystarczy mała ilość żelatyny, miska z ciepłą wodą, ręcznik oraz odżywka do włosów z dodatkiem olejków. Zabieg laminowania realizowany jest w wielu salonach fryzjerskich. Będą mogły z niego skorzystać zarówno właścicielki włosów prostych, jak też kręconych, czupurnych. Nie ma przy tym znaczenia, czy są to włosy naturalne, czy też koloryzowane.

Jeżeli opisywany artykuł Cię zafrapował, to śmiało kliknij ten link, gdyż on również Cię zainteresuje – to bardzo użyteczna propozycja!

W trakcie tego zabiegu wykorzystywane będą płyny mieszczące nierozpuszczalne w wodzie białka fibrylarne generowane poprzez keratynocyty, które przenikają w strukturę kędziorków po czym wypełniają ją, rekonstruując włosy od zewnątrz, a także specyfiki zamykające łuski włosa na całej ich długości. Rezultaty znakomicie widać na włosach kręconych, które zaraz po pierwszym zabiegu stają się wyraźnie lśniące.

Zabieg ów w salonie fryzjerskim kosztuje od plus minus 300 do 700 złotych. Zabieg ów trwa od 45 do 60 minut. Wykonuje go dziś większość fryzjerskich salonów.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,