Ponowne spożytkowanie deszczówki jest świetne dla przyrody oraz dobre dla naszego budżetu

Coraz więcej gmin, ale także właścicieli prywatnych posesji, decyduje się na racjonalne magazynowanie wody deszczowej.
Od jakiegoś czasu słyszy się o tym, że należy oszczędzać wodę.

rozsączanie

Autor: www.centro-therm.pl
Źródło: www.centro-therm.pl

Wobec tego tak modne stało się obecnie rozsączanie deszczówki. Dla tego niezbędny jest montaż rur i skrzynek.

Czy teraz szukasz czegoś ciekawego na omawiany temat? Jeżeli tak, to zgłąb dane dotyczące do firmy oraz przejrzyj ofertę gabinet lekarski projekt.

Polega to na tym, że deszczówka, która ścieka rynnami przykładowo z dachu czy tarasu, nie jest odpływała do studzienki, a rozprowadzana będzie przy użyciu powyższych urządzeń. Dzięki licznym dziurkom w skrzynkach deszczówka bardzo powoli wnika w grunt, co jest niebywale dobre dla kwiatów i drzew, które mamy na działce. Nie pomagają im silne ulewy, ale częste i delikatne nawadnianie wydaje się być dla nich idealne. Skrzynki mogą być montowane pod podjazdami albo po prostu w ogródku. To, jak głęboko powinniśmy je wkopać, zapewne podpowiedzą nam fachowcy, którzy będą robić cały system rozsączający. Najkorzystniej jednakże zakładać go na gruntach przepuszczalnych. Tam, gdzie występuje grunt raczej spoisty (na przykład glina) lepiej postawić na zbiorniki retencyjne. Owszem, zakładanie skrzynek pociąga za sobą jakieś koszta, ale szybko się nam one zwrócą, gdyż praktycznie przestaniemy korzystać z wody ogrodowej, którą do tej pory podlewaliśmy kwiaty.

Po pewnym okresie inwestycja nam się zwróci i zapewne będziemy z tego powodu bardzo szczęśliwi. Tym bardziej że będzie to projekt na długi okres czasu.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,