Jakie są zalety tego typu materiału jak korek ścienny?

Jeżeli szukasz ciekawego i nietypowego rozwiązania na aranżację ścian, to korzystnym rozwiązaniem by było zaciekawienie się korkiem ściernym. Korek jest bardzo trwały, ma duże właściwości izolacyjne, jest odporny na wilgoć oraz jest łatwy w konserwacji.
Mimo swych zalet, korek nie jest za popularny, ale może będzie to odpowiednie rozwiązanie w Twoim przypadku.

Korek można wykorzystać jako materiał wykończeniowy wnętrz, do dekoracji posadzek lub ścian. Jest stosunkowo sprężysty i prawidłowo tłumi głośne odgłosy. Ma bardzo dużo plusów, z tego też powodu podłoga z korka to bardzo dobra opcja dla wykładziny lub paneli podłogowych. elementy z korka mają rozmiary 600×300 mm oraz grubość 3 mm. Są one złożone z dwóch najważniejszych warstw: spodniej, zatem podkładowej, która zrobiona jest z aglomeratu, czyli drobno mielonego korka oraz warstwy wierzchniej, która jest warstwą ozdobną.

Masz chęć znaleźć więcej info (http://www.invado.pl/produkty/systemy-przesuwne) na omawiany problem? Jeżeli tak, to śmiało kliknij tu, a bez dwóch zdań poczujesz satysfakcję.

Warto wspomnieć, że krawędzie takich płytek mogłyby być fazowane lub proste. Tego typu płytki są sprzedawane w kilkudziesięciu wzorach, które posiadają różną barwę, sposób wykończenia i dużą fakturę dekoracyjną. Montaż tego typu płytek polega na tym, że przykleja się je za pomocą specjalnego kleju do korka.

Apartamentowiec nad morzem Dune

Autor: Mielno Holding – Firmus Group
Źródło: Mielno Holding – Firmus Group
Akumulatorowa wiertarko wkrętarka udarowa Bosch

Autor: Bosch
Źródło: Bosch

Jeśli chodzi o korek ścienny to, okładziny korkowe nie posiadają za wielu wad. Profesjonaliści wymieniają jedynie 2 z nich. Po pierwsze podczas ich montowania za pomocą wodorozcieńczalnego kleju, tego typu płyty trzeba naciskać przy pomocy specjalistycznych walców, żeby nie odklejały się od podłoża.

Po drugie, podczas układania korka na ścianie w ich narożnikach najkorzystniejszym sposobem jest zamontowanie listwy maskującej, ponieważ krawędzie płyt mogłyby się kruszyć. Korek ścienny ma poza wspomnianymi wyżej wadami wyłącznie atuty.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,