Na jakiego rodzaju umywalkę się decydować? Która będzie dla nas najlepsza? Jakie mamy rodzaje umywalek?

Porwałeś się na zakup nowej umywalki, ale nie zdajesz sobie sprawy jaki model wybrać? Co się lepiej sprawdzi umywalka postawiona na blacie, wolno wisząca czy może umywalka dopasowana do szafki? Możemy odpowiedzieć jaki kształt umywalki dobrać i jaki materiał sprawdzi się w twojej wymarzonej łazience.

umywalki okrągłe

Autor: Sanitec KOŁO
Źródło: Sanitec KOŁO
Umywalka to podstawowe wyposażenie łazienki. Kiedy już zdecydujesz się na zakup całkowicie innowacyjnej umywalki, do zrobienia będzie zostawało najistotniejsza kwestia – rozmiary i sposób mocowania. Aby umywalka – polecam – była wygodna w użyciu, dobrze jeśli może mięć wymiary minimalnie 50×40 cm. Im jest ona głębsza, tym mniejsze ryzyko wylania wody. Zaleca się, aby górna krawędź miski umywalki znajdowała się 80–90 cm od podłogi. Jednak wszystko zależy przede wszystkim od wzrostu korzystających z niej osób. Od sąsiadującej ściany lub sanitariatów umywalkę powinno oddzielać przynajmniej 20–30 cm.Umywalkę można postawić na blacie, zamontować na szafce stworzonej pod umywalkę albo przytwierdzić do ściany wkrętami, śrubami lub zwyczajnie oprzeć na wspornikach czy stelażu. Umywalki na ścianę i szafkowe są dostępne w kształtach prostokąta, kwadratowym albo półokrągłym. Z kolei umywalki nablatowe są okrągłe, prostokątne czy umywalki owalne, jednak coraz częściej mają również opływowe linie. Umywalki ceramiczne, wykonane ze szkła czy może z drewna? Dowiedz się więcej na ten temat- . Niezwykle istotną kwestią w doborze umywalki jest wybór tworzywa, z jakiego jest zrobiona. Przy podjęciu decyzji warto pamiętać o określonych kwestiach.

umywalki

Autor: Valdama
Źródło: Valdama
Umywalka ceramiczna jest szeroko dostępna. Łatwa w pielęgnacji, szczególnie te umywalki, które są przykryte powłoką która utrudnia gromadzenie się brudu. Dostępna również w wersji kolorowej. Umywalka ceramiczna nie powinna się rysować, ale po silnym uderzeniu ma szansę pękać.

Pasjonuje Cię tego typu tematyka? Jeśli tak, to zobacz polecane info analogicznych artykułów, ponieważ one zapewne też okażą się warte Twojej uwagi.

Umywalka z kamienia jest zdecydowanie stabilna, masywna, odporna na zarysowania. Umywalki z kamienia aby nie gromadził zabrudzeń, potrzebują oszlifowania. Najpopularniejsze kamienie to marmur i granit. Umywalki z konglomeratu mogą wyglądać jak z kamienia lub posiadać jednorodną fakturę o bogatej kolorystyce. Konglomerat jest łatwy w obróbce, całkowicie lekki. Uszkodzony można naprawić. Umywalki wykonane z drewna są naturalne i egzotyczne. Wymagają regularnej impregnacji.