W jaki sposób można w pełni legalnie się pozbyć starego samochodu czyli jak się przedstawiają formalności na auto złomie.

Każdy samochód po pewnym czasie użytkowania będzie miał na tyle zły stan techniczny, że nie opłaca się go w dalszym ciągu naprawiać. W takiej sytuacji możliwości są dwie, albo samochód się uda sprzedać, albo go zezłomować.

samochód na złom

Autor: That Hartford Guy
Źródło: http://www.flickr.com

Część kierowców decyduje się na jeszcze inne wyjście, to znaczy zostawia auto (https://www.sklep.techkar.pl/waz-ssaco-spryskujacy-puzzi-techkar,3,3593,4616) na jakimś parkingu i przestaje za niego opłacać ubezpieczenie, lecz będzie to najgorsza opcja, bo może się zakończyć jakimiś poważnymi karami. Żeby było można przestać opłacać ubezpieczenie konieczne jest wyrejestrowanie pojazdu, a to z kolei możliwe jest tylko w takim przypadku, kiedy auto trafi na auto złom Tarnów i otrzyma się tam odpowiednie zaświadczenie. Takie regulacje pojawiły się jakiś czas temu głównie po to, żeby zapobiec różnym patologiom, często bowiem dochodziło do wielu nadużyć zarówno ze strony właścicieli, jak i firm które się zajmują usługami złomowania. Obecnie regulacje są jasne i klarowne, i każdy, kto zechce pozbyć się legalnie starego samochodu będzie jednak musiał auto złom Toruń.

Sam proces złomowania samochodu nie będzie zajmować dużo czasu ani formalności. Oczywiście niezbędne będzie pokazanie dokumentów pojazdu, tu niezbędny będzie dowód rejestracyjny, karta pojazdu a także dokument tożsamości właściciela. Jeśli pojazd nie da rady jeździć, to również nie ma żadnego problemu, firma zajmująca się takimi usługami wysyła lawetę, na jaką pojazd jest ładowany i następnie odwożony na auto złom Gdańsk.

samochody na złom

Autor: Koziro Hasegawa
Źródło: http://www.flickr.com

Za zezłomowane auto właściciel najczęściej dostaje niewielką sumę pieniędzy, lecz tu należy pamiętać o jednej ważnej rzeczy. Regulacje prawne bardzo wyraźnie bowiem mówią, że jeżeli waga złomowanego pojazdu będzie mniejsza, niż wynika to z dokumentów, to firma zajmująca się złomowaniem może się domagać jakiejś dopłaty za każdy brakujący kilogram, więc niekiedy może się okazać, że trzeba jeszcze do tego dopłacić. Po załatwieniu wszystkich formalności w stacji złomowania właściciel pojazdu otrzymuje odpowiednie dokumenty, z jakimi później powinien się wybrać do urzędu miasta i tam zakończyć sprawę wyrejestrowania.