Kiedy przerwa w dostępie do prądu jest apokalipsą? Czy pomóc może nam generator prądu?

W dzisiejszych czasach jesteśmy zależni od stałych dostaw prądu. I wprawdzie dla większości z nas przeżycie kilku godzin przy świeczkach nie jest większym problemem, istnieją instytucje, dla których brak energii w gniazdkach oznacza katastrofę.

firmy - krajobraz

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
Dopiero rzeczywiście długotrwała przerwa w przepływie energii jest niebezpieczna dla większości gospodarstw domowych. Wszystko wydaje się w porządku, póki nie rozmrozi się zamrażarka, temperatura nie spadnie prawie do zera, a woda płynie z kranu.

Zobacz kolejne pokrewne niezwykle cenne źródło informacji na rozważany problem – kliknij tutaj i przeczytaj więcej w serwisie (https://gloria.wroc.pl/uslugi-pogrzebowe/inne/).

Odmiennie jest w wielu instytucjach oraz zakładach. Na przykład w szpITalach od obecności prądu zależy ludzkie życie, bo zbyt dużo niezastąpionej aparatury na nim polega. Przy każdej awarii trzeba działać tam niezwłocznie i do opanowania kryzysu służą agregaty prądotwórcze oraz zasilacze awaryjne, które powinny znajdować się na terenie każdego szpitala. Bez nich każda przerwa w dostępie do energii mogłaby się kończyć tragicznie.

Brak prądu w szpitalu oznacza katastrofę, ale nie tylko w placówkach zdrowia trudno wyobrazić sobie kilka godzin bez energii. Przecież to dzięki niej działają kotłownie dostarczające nam gaz, z jej pomocą utrzymuje się dostawy wody i odbiór ścieków, czyli rzeczy w zasadzie bardziej oczywiste niż obecność elektryczności. Bez niej utrudniona jest praca policji, komunikacja ze strażą pożarną, działanie urzędów, nie załatwimy nic w mieście itp. Dlatego właśnie sprawdzone agregaty prądotwórcze są stawiane przy bardzo wielu budynkach, instytucjach i zakładach, a nawet prywatnych domach, szczególnie tych, które stoją z dala od miast. Tam istnieje duże niebezpieczeństwo, że awarie będą usuwane przez dłuższy czas niż na terenie metropolii.

Agregat prądotwórczy na pewno w nich nie wyrządzi szkody, chociaż prawda jest taka, że latami może stać bezczynnie i przez wielu ludzi nie jest postrzegany jak opłacalna inwestycja. Ale zapewne tylko do czasu, w którym będzie trzeba spędzić noc w ciemnościach.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,