Skąd możemy wiedzieć, czy dany budynek jest właściwy do zamieszkania? Służą temu specjalne opinie oraz ekspertyzy

Ocena stanu technicznego budynku zaprezentowana jest pod postacią opinii albo ekspertyzy technicznej. Taka opinia to ocena kondycji budynku zdefiniowana na podstawie oględzin oraz funkcjonującej dokumentacji projektowej.

inżynier, testy, badania

Autor: Victor
Źródło: http://www.flickr.com

Zaś ekspertyza techniczna to ocena stanu domu (więcej informacji), która jest udokumentowana badaniami i różnymi wyliczeniami, jak wytrzymałość fundamentów. Jak widzimy więc, jest to niezwykle istotne, co więc musi zawierać ta ekspertyza i gdzie znaleźć rzeczoznawcę, który ją przeprowadzi? Co może decydować o szczegółowości oceny kondycji budynku? Faktycznie jest to zależne od danej sytuacji. Tak jak wspomniano na samym wstępie, mamy tu do czynienia z dwoma zagadnieniami – ekspertyzą i opinią techniczną. Opinia techniczna jest zwykle formułowana przez fachowca na podstawie oględzin obiektu budowlanego.

Masz zamiar zgłębić swoją wiedzę na ten temat? Zapraszamy Cię więc po inne wątki tu – kliknij w link i przenieś się do kolejnej witryny pełnej ciekawych wątków.

Co ciekawe, taka diagnoza jest określana na podstawie doświadczenia eksperta, więc nie musi być obowiązująca zawsze. Ekspertyza techniczna to już coś innego, ponieważ jest opracowaniem bardziej zaawansowanym. W takim opracowaniu poza zaangażowaniem intuicji oraz doświadczenia eksperta są elementy obiektywne, rodzaju badanie materiałów lub inne konieczne obliczenia.

Tak więc postawiona diagnoza jest potwierdzona fachowymi badaniami i obliczeniami, jakie są sprawdzalne. Kiedy powinniśmy wykonać ocenę stanu technicznego budynku? Istnieje sporo takich sytuacji. Kiedy kupujemy dom, to powinniśmy zatrudnić fachowca, żeby wydał opinię o jego stanie technicznym. Miejmy na uwadze bowiem, że koszty opinii są przeważnie małe w porównaniu do ewentualnych strat nabywającego, w sytuacji, kiedy ujawnią się później niespodziewane wady. Powinniśmy wykonać taką opinie, jak chcemy istniejący budynek modernizować.

elektryka

Autor: Kullez
Źródło: http://www.flickr.com
W W tym momencie musimy zlecić przygotowanie opinii lub ekspertyzy, gdyż jest ona konieczna, tak definiuje to prawo budowlane. Wszelkie prace w takim miejscu powinny być odpowiednio zrobione, a badania nieniszczące (sprawdź: energodiagnostyka) muszę być potwierdzone przez kolejne ekspertyzy. Jak w budynku pojawią się niepokojące zarysowania konstrukcji, co oznacza spękania ścian czy rysy na stropach, to należy poprosić o pomoc eksperta, który zobaczy, czy została naruszona konstrukcja budynku, czy po prostu są to naturalne oznaki zużycia materiału.

Nie zastanawiaj się – w poszukiwaniu interesującego Cię postu kontynuuj klikanie w kolejne linki. W końcu z pewnością wyszukasz coś fajnego.

Trzeba to sprawdzić, ponieważ zaniedbanie w tej dziedzinie mogą grozić wielkimi szkodami.

Sprawdź firme : Energodiagnostyka