Samochodowa apteczka, kamizelka odblaskowa jak też gaśnica. Co powinniśmy, a co opłaca się mieć w samochodzie?

W zależności po którym państwie jedziemy autem, będą nas obejmowały rozmaite przepisy dotyczące obowiązkowego wyekwipowania pojazdu.
Samochodowa apteczka, odblaskowa kamizelka i gaśnica, w pewnych krajach są wymagane, natomiast w pozostałych nie.

W naszej ojczyźnie zgodnie z zarządzeniem, w każdym wozie powinna znajdować się gaśnica jak też trójkąt ostrzegawczy. Brak trójkąta skutkować może karą. Gaśnice muszą być jednakże poddawane przeglądowi co najmniej raz w roku. Brak gaśnicy przyczynić może się także do negatywnego wyniku przeglądu technicznego pojazdu.
Drzwi tarasowe

Autor: Portal Jak-Budowac.pl
Źródło: http://www.flickr.com
Czy powinniśmy posiadać samochodową apteczkę? W naszym kraju posiadanie apteczki nie jest nieodzowne, lecz niewątpliwie jest to rzecz, jaka czasami może się przydać. A więc dla bezpieczeństwa pozostałych i swego powinniśmy mieć ją w pojeździe. Należy zainwestować w apteczkę samochodową, która będzie zaopatrzona w: kompresy, plastry, środek odkażający, ustnik do przeprowadzenia sztucznego oddychania, koc termoizolacyjny, a również instrukcję – w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy. Co oprócz tego może się przydać? Przydatnym elementem ekwipunku z pewnością będzie odblaskowa kamizelka, jaka zajmuje mało miejsca.

Zaintrygował Cię ten tekst? Jeżeli tak, to koniecznie sprawdź tutaj wywóz odpadów budowlanych koszalin inne tego typu materiały – one też są warte zainteresowania.

Wśród ponadprogramowych elementów wyposażenia warto wymienić także linkę holowniczą jak też pasy transportowe. Należy też pamiętać o posiadaniu w swoim pojeździe zapasowego kompletu żarówek.

Nie jest to co prawda obligatoryjny element oprzyrządowania, jednakże za jazdę bez wymaganych przepisami świateł możesz dostać 100 – 300 złotych kary, dobrze jest zatem mieć w zapasie dodatkowe żarówki.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,