Niebanalne elementy aranżu wnętrz w projektowaniu mieszkania

Są osoby, które w projektowaniu ostatecznego planu mieszkanka wybierają najwyższą jakość. Urządzają swoje mieszkanie w danym stylu, łącząc wygodę z elegancją i dobrym gustem. W jakie produkty celować, żeby i nasze przestrzenie cechowało tradycyjne piękno i komfort?

Jeśli życie naszego domu koncentruje się w salonie, zatroszczmy się praktyczną, dużą kanapę, na której zmieści się cała rodzina oraz niespodziewani goście. Niech życie rodzinne nie skupia się wokół telewizora, ale przy stoliku kawowym, służącym za stolik do scrabbli, do składania klocków, układania puzzli czy jako „półeczka odkładacza” na książki, zabawki i herbatę. Jeśli salon pełni też rolę jadalni, warto zakupić piękny, duży, drewniany stół, najlepiej okrągły.

nowoczesny salon

Autor: Milestone Management
Źródło: http://www.flickr.com

Obiady jedzone rodzinnie będą źródłem przyjemności, zwłaszcza kiedy przy stole będzie jeszcze trochę przestrzeni dla przyjaciół. Od kilku lat wśród dominujących trendów w łazience i kuchni na pierwszy plan wysuwają się kafle. Trudno się dziwić – asortyment jest spory, oferta sklepów jest naprawdę warta uwagi, a przy tym doskonale się prezentują i są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Furorę robią płytki włoskie, lecz polskie albo hiszpańskie wzornictwo nie odstaje poziomem . Płytki włoskie można również wykorzystać w aranżacjach na tarasie, balkonie czy w przydomowym ogrodzie. Przestrzeń pomiędzy wiszącymi półkami a blatami w kuchni a także same blaty można zrobić w szkle. Będą nie tylko powiewem świeżości, ale – wynajem agregatów Adex – także usprawnią sprzątanie. Całą aranżację mieszkania warto uzupełnić efektownymi dodatkami, w tej funkcji sprawdzą się też na przykład designerskie lampy.

Dobrze jest wybrać się nie do największych sklepów z asortymentem wnętrzarskim, ale do jakiejś galerii albo do antykwariatu. Duże, kilkuwarstwowe, białe klosze albo żyrandole (dalej) kryształowe z pewnością nadadzą każdemu wnętrzu charakteru. Ponadto, żyrandole kryształowe pięknie rozpraszają światło żarówki, dlatego pasują głównie do ciemniejszych, wymagających doświetlenia wnętrz .

Oczywiście nie każdy jest w stanie docenić designerskie lampy , okrągły stół z prawdziwego drewna albo hiszpańską glazurę i drogie akcesoria, ale każdy zauważy, że całokształt wygląda po prostu pięknie i jest urządzone ze smakiem. Niebywale miło jest przebywać w takim wnętrzu.