Na co należy zwracać uwagę w czasie kupowania pługa?

Najważniejszą sprawą przy wybieraniu pługa jest moc ciągnika. Odpowiednio wybrane urządzenie to także takie, które będzie dopasowane odnośnie powierzchni oraz wielkości naszego gospodarstwa oraz jakości będącej w naszym gospodarstwie gleby.
Pomimo faktu, że z zachodu przyszła do nas tendencja na bezorkową uprawę, to pług wciąż pozostaje podstawowym narzędziem do uprawiania ziemi w Polsce.

firmy deweloperskie

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
miejsca

Autor: Armcon Precast
Źródło: http://www.flickr.com
pług

Autor: art.widi.pl
Źródło: art.widi.pl
Wytwórcy poniekąd ścigają się natomiast w coraz to w większym stopniu złożonych modelach pługów, których cena jest bardzo wysoka. Nadal sporą renomą wśród odbiorców cieszą się pługi do tzw. uprawy zagonowej, które są także najkorzystniejsze cenowo. Jednak to, w jaki pług musimy zainwestować, musi zależeć w dużym stopniu od klasy wykonywanej na tego typu polu pracy i musi wiązać się również z oszczędnością czasu i paliwa. Ekonomiczna orka powinna być również jak najbardziej korzystna finansowo. Biorąc pod uwagę nadal rosnące koszty realizacji, oszczędność na paliwie posiada bardzo duże znaczenie.
Praca z tak dużą i ciężką maszyną jaką jest z pewnością pług, automatycznie przekłada się na olbrzymie zużycie oleju napędowego.

Na niniejszej stronie jest wiele użytecznych wiadomości, jednak prędko przeczytaj także dodatkowe szczegółowe informacje (przyparku.com.pl/lokalizacja). One również są bez wątpienia warte uwagi.

Niestety dużym kłopotem polskich agrotechników jest nadal wykorzystywanie lub zbyt lekkich albo zbyt ciężkich pługów. Wielokrotnie zmianę tego urządzenia w wielu gospodarstwach determinuje dopiero Kupno ciągnika mającego większą moc. Dobierając odpowiedni pług, oprócz naturalnie porównania jego możliwości z możliwościami pozostałych ciągników, należy mieć na uwadze także inne właściwości tego typu urządzenia.

Pług zawsze należy dopasować do mocy ciągnika, przy czym trzeba także brać pod uwagę to, że właściwości samego pługa, który chcielibyśmy nabyć, również zależą od konkretnego ciągnika.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,