Jakiego rodzaju idealny będzie ogród dla osób, które narzekają na brak czasu na koszenie trawnika?

Jest to pragnienie każdego sympatyka zieleni. Szczególnie na wiosnę chcielibyśmy spędzać w nim jak najwięcej nie zajętego czasu, kiedy wszystkie rośliny właśnie kwitną. Te rośliny nadają naszemu ogrodowi koloru oraz bardzo okazale pachną.

Wiejski ogród cechuje się swojskim i swobodnym klimatem, a układ kwiatów sprawia wrażenie, że wszystko w tym ogródku dzieje się przypadkowo. Taki ogród wiejski nawiązuje do wielobarwnych kwiatów i starych owocowych drzew oraz sprawia to, że kojarzy się on z kwitnącą łąką albo krajobrazem wiejskim. Typowe dla ogródka wiejskiego są maki, róże, lwie paszcze, słoneczniki, aksamitki czy nasturcje. Do ogrodu wiejskiego będą pasowały także mostki, pergole i kraty. Koło kwiatków można napotkać w wiejskim ogródku również krzewy tego typu jak róże, forsycje czy jaśminowce. Są także tu grządki ziołowe oraz warzywne.

Bez zwlekania zobacz ten link (http://invado.pl/), w którym także przeczytasz wiadomości mówiące o podnoszonej w tym artykule sprawie. Na pewno jest w nim coś interesującego dla Ciebie.

Bardzo znaczną mocną stroną wiejskich ogrodów jest dobór odpowiednich uzupełnień przykładowo płotu z drewna albo surowego kamienia. Skrzynie drewniane lub dzbany mogłyby zapewnić rzeczywisty wiejski klimat. Wiejski ogród najlepszy jest dla osób, które narzekają na brak czasu na koszenie trawy, regularne przycinanie kwiatków, czy projektowanie ładnych grządek.

odkurzacz

Autor: MIKI Yoshihito
Źródło: http://www.flickr.com

apartamenty mieszkaniowe

Autor: JOHN LLOYD
Źródło: http://www.flickr.com
W nowoczesnym ogródku najistotniejsza jest prostota. Ważne są dekoracje oraz minimalizm. Dekoracje tworzą proste kształty oraz linie geometryczne, które stanowią przedłużenie domu nowoczesnego. Ponadto w ogrodzie bardzo ważną rolę odgrywa Wyposażenie. To wyposażenie to meble ogrodowe, posadzki, kolor donic i ogrodowych figur. W nowoczesnych ogródkach dominująca jest kolorystyka monochromatyczna i kolorystyka jasna. Niezwykle znaczącą kompozycją w nowoczesnym ogrodzie jest przystrzyżony trawnik.

W nowoczesnej architekturze ogródka przeważają elementy minimalistyczne oraz materiały takie jak beton, stal czy szkło. W nowoczesnym ogródku możemy spotkać rośliny iglaste o stonowanej kolorystyce.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,