Jakie zawiasy kupić do drzwi nakładanych a jakiego rodzaju do drzwiczek wpuszczanych?

Wszyscy byśmy życzyli sobie, żeby fronty naszych mebli otwierały się bez żadnego wysiłku oraz żeby w czasie domykania drzwiczki nie trzaskały. Właściwą pracę frontów zapewnić mogłyby tylko zawiasy, które wyposażone są w pomocnicze, przydatne funkcje.

Dom to przykład dobrego połączenia tradycyjnego polskiego budownictwa z naturalną  i ekologiczną architekturą.

Autor: Libet
Źródło: Libet
Zawias jest integralną częścią mebla, dlatego też powinien współpracować z całością. Aby tak było, musi być dobrze zamontowany. W przypadku zawiasów nowoczesnych nie jest to bardzo skomplikowane, bo dbają o to ich producenci.

Zainteresował Cię nasz artykuł? Masz chęć pozostawić pewne komentarze na temat (http://www.roletomat.pl/zaluzje-fasadowe/)? Będzie to dla nas szalenie miłe doświadczenie.

Zawiasy przystosowane są do różnego rodzaju prowadników i puszek. W zależności od metody montażu, puszkę tego typu zawiasu możemy zamontować za pomocą śrubek, muf wciskanych lub bez użycia dowolnych narzędzi. Dla funkcjonalności takiego zawiasu bardzo istotna jest także możliwość regulowania. To właśnie od regulacji zależy czy meblowe fronty będą doskonale prostopadłe. Również od regulacji zależy czy fronty będą ustawione na takiej samej wysokości. Jest zależne również od niej to, czy ruchy podczas roztwierania oraz zamykania drzwiczek będą odbywać się harmonijnie oraz bez jakichkolwiek zakłóceń.

mechanik

Autor: Dylanlspangler
Źródło: http://www.flickr.com
zawias

Autor: Michał Paluchowski
Źródło: http://www.flickr.com
Zawiasy do nakładanych drzwiczek są zawiasami fundamentalnego rodzaju, które spełniają swą funkcję w jakichkolwiek frontach, które nakładane są na korpus mebli. A takich zawiasów używa się między innymi do prostych szafek kuchennych i szaf z roztwieranymi drzwiami. Kolejnym wariantem zawiasów są zawiasy do drzwi bliźniaczych. Ten typ zawiasów jest również używany do drzwi nakładanych. Stosuje się je zazwyczaj w szafach, w których na jedną przegródkę są przyporządkowane dwie sztuki drzwiczek.

Zawiasy do wpuszczanych drzwi są to zawiasy, które umożliwiają instalację frontu w środku korpusu. Takie zawiasy moglibyśmy użyć w każdym miejscu tam, gdzie musimy albo chcielibyśmy użyć akurat tego typu wyjście.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,