Jak długi jest czas gwarancji dachówek ceramicznych i cementowych?

Dokonanie wyboru pomiędzy dachówką cementową a ceramiczną nie jest wcale proste. Są to Produkty, które na początkowy rzut oka wyglądają prawie tak samo. Posiadają niezwykle podobne kształty, podobny ciężar, a sposób montowania jest niemalże jednakowy.

Dachówki ceramiczne posiadają długą przeszłość. Są jednym z najstarszych rodzajów, jeśli chodzi o pokrycia dachowe. Niezwykle często są kojarzone z prestiżem oraz elegancją. Są one produkowane z wyselekcjonowanej gliny. Trzeba jednak pamiętać o tym, że jest to materiał niejednorodny.

Zainteresowała Cię opisywana sprawa? Jeśli tak, to dodatkowo zobacz link na witrynie, która również publikuje tego typu materiały. To z pewnością zwróci Twoją uwagę!

Posiadając to na względzie, produkcyjne partie i poszczególne dachówki mogą się w delikatny sposób odróżniać od siebie zabarwieniem. To w niezwykle rzadkich przypadkach może powodować potrzebę ich mieszania podczas procesu układania ich. Cementowe dachówki zbytnio nie odbiegają wyglądem od tych ceramicznych i trzeba posiadać naprawdę świetny zmysł wzroku i duże doświadczenie, aby z daleka je odróżnić.

Media
Ich przeszłość jest jednak nieco uboższa. Odmienny jest też skład tego typu dachówek. Dachówka cementowa produkowana jest z mieszaniny cementu, piasku i pigmentów na bazie tzw. tlenków żelaza i wody. Tak cementowe dachówki jak i ceramiczne posiadają dużo plusów. Wybór pomiędzy nimi jest niezwykle trudny. Jest tak tym bardziej, że dla każdego inwestora poszczególne zalety będą miały mniejsze lub bardziej duże znaczenie. Dochodzi do tego poza tym sprawa gustu oraz nie w mniejszym stopniu istotna cena. dachówka cementowa jest trochę tańsza od dachówki ceramicznej. Jednak krótszy jest czas gwarancji, który udzielany jest przez poszczególnych producentów. Zależnie od firmy, w wypadku dachówki cementowej jest to około 20 do trzydziestu lat, w przypadku dachówki ceramicznej natomiast gwarancja może sięgnąć nawet 50 lat.

Kiedy wybieramy pokrycie dachowe dla budynku, to należy wziąć pod uwagę lokalizację budynku. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie wybrać właściwy materiał, który będzie umożliwiał wieloletnią eksploatację.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,