Gdzie jest stosowany tlenomierz?

Miernik O2 przeznaczony jest do wykonywania pomiaru stężenia tlenu w powietrzu przy pomocy metody przepływowej. Kontrolowany gaz jest doprowadzany do miernika przez specjalne króćce.
To umożliwia włączenie tlenomierza w system specjalnych rurek pobierających tlen z badanego miejsca.

miernik tlenu
Przepływ badanego gazu musi być wymuszony przez przykładowo pompkę powietrza. Rezultaty takich kontroli są prezentowane przez dwuprzewodowy cyfrowy prądowy interfejs, który jest podstawowym sposobem łączenia sprzętów pomiarowych. Interfejs stosuje również dwukanałową linię posiadającą dowolną polaryzację zezwalającą przesyłanie bez żadnych zakłóceń danych jednocześnie z zasilaniem na bardzo znaczne odległości (przy zastosowaniu tradycyjnych przewodów typu skrętka telefoniczna). Może to być nawet transfer na 1 kilometrów. Miernik tlenu można łączyć bezpośrednio do specjalnego reguLatora albo do komputera przez specjalistyczny interfejs albo przez jeden z dużej ilości koncentratorów danych.
Dziennik budowy online - budogram.pl
Wspomniany miernik tlenu można zastosować dla przykładu w celu pomiaru stężenia tlenu w takich miejscach jak hale upraw pieczarek, w celu kontroli emisji gazów czy też w celu monitoringu atmosfery w celach bezpieczeństwa. Innym powodem jest kontrola pracy różnorodnych systemów wentylacyjnych. Miernik tlenu może być dostarczany w następujących wariantach: sam miernik (bez oprzyrządowania), z zasilaczem sieciowym, z zasilaczem oraz filtrem powietrza, zatem jest to komplet, zainstalowany na specjalnej listwie. Nie można pozwalać do wykraplania się wody w środku tlenomierza.

W razie wykorzystania tlenomierza do pomiaru powietrza pobieranego z wilgotnych pomieszczeń, należy przed miernikiem tlenu zastosować filtr osuszający.

Nie wahaj się! Jeżeli zainteresowały Cię zawarte tu informacje, to z pewnością bieżąca publikacja (http://smartvent.pl/automatyka/manipulatory/) na ów temat również Cię skusi. Przeczytaj opis na ten temat.

Tlenomierz musi znajdować się w temp. 5-10 stopni Celsjusza, więc wyższej, niż temperatura pokoju, z którego pobierane jest powietrze do mierzenia wilgoci .

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,