Obróbka metali w technologii CNC – zyski

Minione paręnaście lat przyniosło obróbce metali autentycznie rewolucyjne odmiany. Z w pełni ręcznej obsługi aparatów, specjaliści przeszli do obróbki komputerowej.
Niegdyś każdy obrabiany element ustawiany był ręcznie.

gospodarka

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
wytrzymałość

Autor: U.S. Army Corps of Engineers Europe District
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu postępowanie w zestawieniu z brakiem możliwości śledzenia wyników pracy, generowało pomyłki, a przez to podwyższony koszt całej wytwórczości.

Niekiedy trudno jest wyszukać rzeczywiście użyteczne źródło (http://www.ha-dwa-o.pl/zastosowania-systemow-nawadniania), zatem jeżeli zafrapował Cię niniejszy wpis, to bez obawy kliknij ten link.

Współczesne procesy uwzględniające możliwości technologii CNC na pewno polepszyły efektywność produkcji. Wyeliminowano marnowanie elementów i wykluczono sytuacje, gdzie nieodzowne było powtarzanie zamówienia. Technologia obróbki CNC zapewnia również ogromne skrócenie okresu, który będzie potrzebny na zrealizowanie zamówienia, bez ujemnego oddziaływania na jakość procesu. Obrabianie metalu sterowane komputerowo to też wyższa precyzja w realizacji takich prac, jak chociażby gwintowanie w aluminium, co przekłada się w możliwość otrzymania lepszej jakości części metalowych. Co bardzo ważne, jakość owa występuje też w wytwórczości masowej, zapewniając świetną powtarzalność oraz dokładność w odwzorowaniu każdego uzyskanego metalowego fragmentu.

Technologia owa sprawiła, iż wykluczona została niezbędność ciągłego obracania obrabianego fragmentu. Tego typu możliwości daje praca w trzech wymiarach, a więc produkcja części trójwymiarowych bez nadmienionej konieczności obracania ich.

Automatyzacja obróbki dotyczy tak podawania materiału do przyrządu, automatycznej wymiany wrzeciona i odbioru fragmentu przez maszynę oraz możność powtarzania procesu podług wcześniej określonego schematu. Wynik? Doskonała masowa produkcja.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,