Jakim surowcem jest winyl oraz czym cechują się podłogi winylowe?

Te podłogi są wyprodukowane z paneli, które posiadają kilka warstw winylu. Stanowi on kluczowy rdzeń i drobno drukowaną powłokę dekoracyjną.
Podłogi winylowe, które układamy z paneli winylowych, są to niezwykle odporne podłogi.

Panele posiadają wielkość zwykłych paneli, więc imitują szerokość deski drewnianej. Każdy z paneli montuje się oddzielnie na podłogę, tak jak robi się to przy typowych panelach lub deskach. Mają one niezwykle małą grubość i standardowo jest to od trzech do 7 mm w zależności od producenta. Dostępność paneli winylowych jest coraz bardziej znacząca. Wszystkie podłogi winylowe łączy sposób, w który zabezpieczony jest dekor. To zabezpieczenie to powłoka winylowa. Winyl jest to surowiec, który jest bardzo wytrzymały na ścieranie i zarysowania. Jest również elastyczny. Podkreślić należy, że powierzchnie winylowe bardzo wielokrotnie się tłoczy, żeby były uwypuklone walory estetyczne dekorów. Robi się także to po to, żeby możliwe zarysowania były w mniejszym stopniu widoczne. Panele winylowe różnią się na pierwszy rzut oka dekorami. Co poniektóre z podłóg mogą wiernie naśladować dąb, jesion lub drzewo egzotyczne. Są także tego typu panele, które imitują kamień.

Pistolet natryskowy

Autor: WAGNER
Źródło: WAGNER
Jednak rzeczywista różnica, to różnica w budowie paneli. Możemy dzisiaj spotkać panele, które są zbliżone konstrukcją do paneli laminowanych.

Ten odnośnik do serwisu wiązki elektryczne prowadzi do niesamowicie atrakcyjnej witryny, która zawiera równie interesujące informacje na omawiany temat.

Bazą takich paneli jest płyta HDF i dzięki temu podłogi są relatywnie grube. Takie panele posiadają wbudowane 2 warstwy korka i dlatego też te panele są cieplejsze i cichsze niż panele laminowane. Warstwa dolna korka pełni funkcję zintegrowanego podkładu i z tego też powodu nie ma potrzeby stosowania pianki ani podkładowego korka. Odmienny rodzaj paneli winylowych, to mogłyby być panele zbudowane na bazie kompozytu. Nie posiadają one w swym składzie płyty HDF ani korka.

Są one bardzo cienkie oraz najczęściej nadają się do modernizacji pomieszczeń. Dzięki swojej odporności na starcie i zarysowania, panele winylowe sprawdzą się prawie wszędzie.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,