Jakim surowcem jest winyl oraz czym cechują się podłogi winylowe?

Te podłogi są wyprodukowane z paneli, które posiadają kilka warstw winylu. Stanowi on kluczowy rdzeń i drobno drukowaną powłokę dekoracyjną.
Podłogi winylowe, które układamy z paneli winylowych, są to niezwykle odporne podłogi.

Panele posiadają wielkość zwykłych paneli, więc imitują szerokość deski drewnianej. Każdy z paneli montuje się oddzielnie na podłogę, tak jak robi się to przy typowych panelach lub deskach. Mają one niezwykle małą grubość i standardowo jest to od trzech do 7 mm w zależności od producenta. Dostępność paneli winylowych jest coraz bardziej znacząca. Wszystkie podłogi winylowe łączy sposób, w który zabezpieczony jest dekor. To zabezpieczenie to powłoka winylowa. Winyl jest to surowiec, który jest bardzo wytrzymały na ścieranie i zarysowania. Jest również elastyczny. Podkreślić należy, że powierzchnie winylowe bardzo wielokrotnie się tłoczy, żeby były uwypuklone walory estetyczne dekorów. Robi się także to po to, żeby możliwe zarysowania były w mniejszym stopniu widoczne. Panele winylowe różnią się na pierwszy rzut oka dekorami. Co poniektóre z podłóg mogą wiernie naśladować dąb, jesion lub drzewo egzotyczne. Są także tego typu panele, które imitują kamień.
Pistolet natryskowy

Autor: WAGNER
Źródło: WAGNER
Jednak rzeczywista różnica, to różnica w budowie paneli. Możemy dzisiaj spotkać panele, które są zbliżone konstrukcją do paneli laminowanych. Bazą takich paneli jest płyta HDF i dzięki temu podłogi są relatywnie grube. Takie panele posiadają wbudowane 2 warstwy korka i dlatego też te panele są cieplejsze i cichsze niż panele (układanie paneli poznań cennik) laminowane. Warstwa dolna korka pełni funkcję zintegrowanego podkładu i z tego też powodu nie ma potrzeby stosowania pianki ani podkładowego korka. Odmienny rodzaj paneli winylowych, to mogłyby być panele zbudowane na bazie kompozytu. Nie posiadają one w swym składzie płyty HDF ani korka.

Są one bardzo cienkie oraz najczęściej nadają się do modernizacji pomieszczeń. Dzięki swojej odporności na starcie i zarysowania, panele winylowe sprawdzą się prawie wszędzie.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,