Czy opłaci się zakupić przyrząd do nawilżania powietrza?

Zbliża się sezon grzewczy. Ogrzane powietrze oznacza przesuszoną skórę, suche włosy, problemy z koncentracją oraz zatokami. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup nawilżacza powietrza.
Przytoczony nawilżacz powietrza to narzędzie, jakie w szczególności przydać może się w czasie zimowo-jesiennym, gdy grzanie w domku znacząco wysusza powietrze, jakim oddychamy.

przemysł - widok

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Może to znamiennie pogorszyć nastrój, utrudniać koncentrację jak też wywołać bóle głowy. Poniektóre efekty przebywania w mieszkaniach wypełnionych suchym powietrzem możemy zaobserwować po pewnym czasie – wypadają włosy, natomiast w nosie mamy sucho. Okazuje się jednakże, że problemy z nawilżeniem powietrza nie zachodzą wyłącznie w czasie grzewczym, ale również w lecie, kiedy powietrze jest suche i ciężkie, zwłaszcza przed burzą. Długofalowa ekspozycja na przesuszone powietrze prędzej bądź później może odbić się na zdrowiu, toteż na pewno należy zainwestować w dobry nawilżacz (zobacz: nawilżacz) powietrza. Istnieje parę typów nawilżaczy – nawilżacze ultradźwiękowe, parowe, tak zwane urządzenia ewaporacyjne jak też nawilżacze przemysłowe.
Jeżeli nie mamy starczających środków na kupno nawilżacza, powietrze możemy próbować nawilżyć „domowymi” sposobami. Najpopularniejsza metoda to bez wątpliwości rozwieszenie zwilgotniałego ręcznika lub suszenie mokrych ubrań w domku.

Inną znaną strategią naturalnego nawilżenia jest rozmieszczenie w mieszkaniu większej ilości doniczkowych roślin, przykładowo fikusów bądź diffenbachii. Takowe rozwiązania czasami nie są jednak dosyć wydajne oraz działają jedynie krótki czas.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,