Klimatyzator o jakiej sile musimy zamontować do 25 metrowego budynku?

Instalacja klimatyzacji w domu przynosi ze sobą tylko korzyści. Klimatyzator zlikwiduje zarówno nadmiar ciepła z pomieszczenia, jak również obniży wilgotność powietrza oraz gwarantuje domownikom komfortowe warunki.

Dotychczasowym kłopotem montowania klimatyzacji w mieszkaniu była cena całego mechanizmu. Ostatnio jednak koszt montowania klimatyzacji osiągnął tego typu pułap, że jest dostępny dla naprawdę dużej liczby osób. Klimatyzatory nie tylko chłodzą powietrze w czasie upału, lecz również usuwają nadmiar wilgotności i tworzą korzystny mikroklimat dla wszystkich będących tam ludzi. Optymalny zakres podczas lata, to temperatura 23-26 stopni a poziom wilgoci to 40-60%. Regulacja temperatury powinna być jednak przeprowadzona w sposób przemyślany.link do www producent parkietów producent parkietówUważa się również, że pomiędzy miejscem, które jest klimatyzowane, a pomieszczeniem, które klimatyzowane nie jest, nie może być bardziej znacząca różnica temperatur niż 7 stopni. Jeżeli interesuje Cię montaż klimatyzatora naściennego, to dzisiaj funkcjonuje bardzo wiele firm, które mogą się tym zająć.
więcej

Autor: Creative Tools
Źródło: http://www.flickr.com
Najbardziej istotny parametr klimatyzatorów to moc chłodnicza, którą najprościej możemy przeliczyć poprzez zrobienie pomiarów emisji ciepła, które wydzielane jest ze sprzętów elektrycznych oraz ze ściany. Dzięki tym pomiarom nie będzie problemu z obliczeniem mocy chłodniczej, którą powinien posiadać klimatyzator. Jest to szczególnie ważne w wypadku biurowców oraz pomieszczeń firmowych. Jeżeli posiadamy na myśli budynki jednorodzinne, to przyjmowane jest, że każdy metr kwadratowy domu potrzebuje 0,1 kW. Oznacza to, że w pomieszczeniu, które posiada 25 metrów kw. trzeba zamontować klimatyzator o sile co najmniej 2,5 kW.

W odpowiedni sposób dobrana siła klimatyzatora zapewni szybkie schłodzenie domu oraz utrzymanie optymalnej temperatury również podczas upałów. Klimatyzacja do mieszkania jest powszechnie wykorzystywanym rozwiązaniem nie jedynie w jednorodzinnych domach, lecz także w mieszkaniach.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,