Jakiego rodzaju zmiany u siebie możemy zauważyć, kiedy powietrze w mieszkaniu jest suche?

Wysokie temperatury oraz sezon grzejny o wiele mogą obniżyć wilgotność powietrza w pomieszczeniu. Suche powietrze oznacza suchą cerę, suche włosy, problemy ze skupianiem się i zatokami.
Wyjściem na te problemy są nawilżacze powietrza.

Są one konieczne zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy w domu po rozpoczęciu sezonu grzewczego powietrze jest niezwykle suche. Co poniektórzy ludzie dostrzegają od razu zmiany, ponieważ pojawiają się u nich kłopoty z oddychaniem oraz z brakiem koncentracji. Pozostali zauważają różnicę dopiero po czasie. Zaopatrzenie się w nawilżacz powietrza pozwala zachować w domu idealną wilgotność potrzebną do życia. Zaawansowane wersje nawilżaczy nie tylko nawilżają powietrze, lecz również jonizują i oczyszczają je. Najprostszym nawilżaczem powietrza jest nawilżacz na kaloryfer. Jest to narzędzie nieelektryczne, którego konstrukcja i funkcjonowanie jest niezwykle łatwe. Zazwyczaj są to metalowe lub ceramiczne pojemniki, które wiesza się na grzejniku. Wysoka temperatura z grzejnika powoduje, że umieszczona w takim nawilżaczu woda paruje i delikatnie nawilża powietrze.
lampa wisząca

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com
Oświetlenie sufitowe LED

Autor: Eliot Phillips
Źródło: http://www.flickr.com

Nawilżacze parowe wytwarzają ciepłą mgiełkę. Zasada ich działania jest także łatwa i przypomina działanie nawilżaczy na grzejnik. Woda, która mieści się w zbiorniku jest podgrzewana, a powietrze z zewnątrz dostające się do środka zostaje wymieszane z cząsteczkami zimnej wody. Tworzona w ten sposób mgiełka wyrzucana jest przez przyrząd do pomieszczenia. Tego typu para jest sterylna. Nawilżacze ewaporacyjne produkują zimną mgiełkę. Są one wyposażone w bęben albo wkład z filtrem. Po wlaniu wody do urządzenia i włączeniu go, zassane powietrze jest nawilżane i wydalane na zewnątrz przy pomocy wentylatora. Właśnie w ten sposób powstaje chłodna mgiełka.

Nawilżacze ultradźwiękowe są bardzo energooszczędne oraz ciche dla ludzi. Mają również możliwość regulacji. Są także uniwersalne i są przeznaczone dla osób, które poszukują cichego narzędzia, które ma okazję regulowania.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,